Wpis z mikrobloga

#praca #prawopracy #umowaoprace
Hej,
Mam 24 lvl. Od półtorej roku pracuje na umowie o pracę na czas nieokreslony - jest to moja pierwsza praca . Chciałbym zmienić pracę. I co mnie męczy:
-Składam cv i dosłownie zero odzewu mimo posiadania doświadczenia i wiedzy na składane stanowiska i mieszczenia się w widełkach płacowych. Na pracuj mam po aplikacji statystyki - zawsze większość ma wpisane, że może zacząć pracę od zaraz, a ja podaję miesiąc i jestem w zdecydowanej mniejszości.
-Złożenie wypowiedzenia - jakkolwiek to brzmi spinam się o to że ten miesiąc będzie moim miesiącem robienia mi pod górkę, kiepskiej atmosfery oraz przydzielonych najgorszych zadań xD

Był ktoś może w podobnej sytuacji i chciałby opwoeidzieć co nieco?
  • 25
Złożenie wypowiedzenia - jakkolwiek to brzmi spinam się o to że ten miesiąc będzie moim miesiącem robienia mi pod górkę, kiepskiej atmosfery oraz przydzielonych najgorszych zadań xD


L4?
@finer123: jak coś dość popularnego to nie ma co się dziwić, że znajdzie się łeb który pójdzie za wyrobnika u janusza za półdarmo. Przeanalizuj słabe punkty swojego CV (takie jakieś ogólnikowe nie chodzi mi o doświadczenie) i cierpliwości, ślij wszędzie nawet jak niby nie spełniasz wymagań.
@finer123: mysle ze to raczej ty trzymasz pracodawce w szachu podczas okresu wypowiedzenia xD to tobie juz w sumie nie zalezy i jak bedzie ci sie chcialo pracowac to milo
@finer123 ogólnie to można i po 3-6 miesiacy wysyłać cv bez odzewu. Dużym plusem dla pracodawcy jest wzięcie kogoś od zaraz bo jednak potrzebuje kogoś do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak to przeskoczyć? Nie wiem czy się da bez wbijania na bezrobocie ale to nie ma sensu. Wysyłaj wysyłaj i jeszcze raz wysyłaj
@finer123 jak zaczną Ci robić różne problemy to się bierze wszystko na siebie, a potem L4 i niech się ..... To najlepsze uczucie w życiu już kiedyś tak zrobiłem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
robota to nie level w tibii, jeden łyknie w tydzień, drugi w dwa lata. Na #!$%@? piszesz takie pierdy? Nie pisał, że jest doświadczony, tylko że ma doświadczenie.


@MirekStarowykopowy: Tlumacz mi jeszcze. Ja tyko jakies 17 lat jestem na rynku pracy. Widzialem takich z doswiadczeniem ktorym nie dalbym zarowki w domu wymiennic i takie zielonki ktorym dalbym cala instalacje zrobic.

Ma doswiadczenie bo pracuje 2 lata? Fajnie. Znam takich co maja
Tlumacz mi jeszcze. Ja tyko jakies 17 lat jestem na rynku pracy. Widzialem takich z doswiadczeniem ktorym nie dalbym zarowki w domu wymiennic i takie zielonki ktorym dalbym cala instalacje zrobic.


Ma doswiadczenie bo pracuje 2 lata? Fajnie. Znam takich co maja doswiadczenie bo pracuja 15 lat. I gowno potrafia. No ale wedlug Ciebie maja doswiadczenie wiec trza ich zatrudnic. Na cale szczescie te doswiadczeie juz nie wypada tak rozowo przy rozmowie.
Znam takich co maja doswiadczenie bo pracuja 15 lat. I gowno potrafia. No ale wedlug Ciebie maja doswiadczenie wiec trza ich zatrudnic.


@gorzki99: Nie chcę ci ubliżać, ale musisz mieć mega odmóżdżającą pracę skoro nie rozumiesz tego co napisałem. To jest kwestia tak indywidualna, że możemy jedynie domniemywać. Skoro są oferty pracy, łapie się na widełki to coś powinien złapać.
chcesz się dowartościowywać na chłopie który dopiero wchodzi na rynek plus #!$%@? wiesz co w zasadzie on umie? xD


@MirekStarowykopowy: Po pierwsze to ja sie nie musze dowartosciowywac. Wypracowalem se pozycje i nie narzekam.

Po drugie to nie mam pojecia co on umie. Ale jak czytam:

lvl24, pracuje poltorej roku, mam doswiadczenie i wiedze to prycham ze smiechu.

Nie masz pojecia ile ja takich CV czytalem (bo mam wglad do CV)
Nie chcę ci ubliżać, ale musisz mieć mega odmóżdżającą pracę skoro nie rozumiesz tego co napisałem


@MirekStarowykopowy: Bez spiny. NIe obrazam sie. No praca mega odmozdzajaca ze nie dosc ze siebie moge zabic to jeszcze moge kogos moge zabic jak spierdziele swoja robote. No masz racje - na uja przy takiej pracy myslec?
  • 0
@kkaq: To na pewno nie przejdzie z racji małego zespołu i raczej na pewno będę trzymany do końca ewentualnie minus urlop
@infury @CzarnyOwiec Niby tak, ale co w sytuacji, gdy mam L4 w trakcie trwania umowy u poprzedniego pracodawcy, podpiszę nową umowę i zaczynam nową pracę? Jakby nie było przez L4 powinienem siedzieć w domu.
@MirekStarowykopowy Dzięki za radę. Moje CV tworzę mniej więcej od pół roku i wtedy też zacząłem
I nawet jak rok pracowales w standardzie vas to jak dostaniesz projekt w standardzie integra to jestes uwalony - wiesz nic. Swoje roczne doswiadczenie mozesz se w buty wsadzic.


@gorzki99: To jest dalej twoja autopsyjna rzeczywistość oparta na twoim potencjale intelektualnym. Dalej nie rozumiesz mnie ani gościa który napisał ten wpis. xD On ci doskonale napisał, że łapie się na rzeczy zawarte w ofercie i nie dostaje feedbacku. Zawsze znajdzie się
Dzięki za radę. Moje CV tworzę mniej więcej od pół roku i wtedy też zacząłem pierwsze próby poszukiwań nowej roboty(jednakże dopiero od niedawna tak bardziej na poważnie). Przeczytałem niezliczone ilości artykułów/poradników czy komentarzy. W mojej opinii pod względem przyciągnięcia uwagi dałbym jakieś 8/10. Dziwi mnie trochę fakt, że jak te półtorej roku temu szukałem pracy, to znalazłem ją w tydzień i jeszcze miałem kilka innych telefonów o pracę).


@finer123: No to
łapie się na rzeczy zawarte w ofercie i nie dostaje feedbacku.


@MirekStarowykopowy: Ustalmy jedno. Brak feedbcka to slaba sprawa. Zawsze lepiej powiedziec nie niz nic nie mowic. I tu sie zgodze.

zawsze sa jakies wymagania. I nawet jak ktos spelnia wszyskie ale pracodawcy nie pasuje cos innego to moze byc odrzucony. I pelna zgoda ze powinien byc o tym poinformowany - my informujemy.

No ale jak mamy kolesia ktory spelnia wymagania
2 lata kariery zawodowej ma 15 pracodawcow to nam sie nie podoba. Techniczne wymagania spelnia. No ale CV nam sie nie podoba. Musimy przyjac? No chyba nie.


@gorzki99: Nie warto by było przejrzeć kto był tym pracodawcą? W wielu branżach od razu to daje do myślenia. Myślisz, że spora rotacja miejsc zatrudnienia to tylko i wyłącznie wina pracownika? Jak się nazywa januszex w którym HR prowadzisz? xD To jest właśnie ten