Wpis z mikrobloga

Przeszedłem się na ten protest pod siedzibą #tvpis celem zobaczenia historii na własne oczy.

Na początku pomyślałem, że coś pomyliłem i przypadkiem trafiłem na demonstrację anty-TVP, ponieważ dało się słyszeć hasła "demokracja", "wolne media" i "wolność słowa". Po chwili jednak dołączyło "Tusk to zdrajca" i "Bóg honor ojczyzna", więc już było jasne, że to jednak osoby popierające TVP robią logiczne fikoły.

Generalnie dość spokojnie, dużo policji, 150-200 demonstrujących (z czego część to ludzie tacy jak ja, którzy przyszli zobaczyć z bliska komunistów, a nie brać udział w proteście), no ale właściwa "akcja" dopiero ma być. Natomiast z ciekawszych akcji:
- banner życzący Tuskowi śmierci
- pojawiła się pani z tęczową parasolką i na reakcję tłumu nie trzeba było długo czekać; otoczyli ją ciasno i zaczęli skandować "lewaki do domu", zabrakło tylko kamieni w rękach
- jakiś odklejony typ twierdzący, że obecność policji prowokuje xD bo oni sobie tu tylko spokojnie protestują, nic nie przeklinają (kłamstwo), nie planują nic robić, a ci wredni policjanci stoją i tym staniem prowokują ten grzeczny i uczynny tłum
- pan z transparentem "nie chcemy telewizji ośmiu gwiazdek", sekundę po tym jak go rozwinął to zaczął się samosąd i musiał się szybko tłumaczyć, że źle zrozumieli, że on to nie chce żeby ci od ośmiu gwiazdek (znaczy obecna ekipa rządząca) prowadzili TVP

Demografia: głównie starzy ludzie, którym się uroiło, że przeżywamy stan wojenny 2.0. Było też trochę osób z młodszego pokolenia, ale sądząc po ich rozmowach to raczej przyszli tutaj bo ZOO na Ratuszowej jest za daleko i płatne.

#tvpiscodzienny #bekazpisu #tvp
c_loud - Przeszedłem się na ten protest pod siedzibą #tvpis celem zobaczenia historii...

źródło: 2010_WAS_INSIDE_JOB

Pobierz
  • 7