Wpis z mikrobloga

#it #kariera #pracait #rekrutacja
Mirki, jak skutecznie (niekoniecznie szybko i łatwo) wrócić na rynek pracy IT?
Zakwitłem parę lat w jednej firmie, gdzie tylko Java (8/11), SQL i proste JSy, ale Springa i Hibernate nikt nie używa, a jak przeglądam ogłoszenia to widzę, że praktycznie Java==Spring (tak wiem - idealnie wyczekałem moment na zmianę pracy).

Jest sens wdrażać się w Springa czy lepiej w coś bardziej aktualnego jak GCP (zrobiłem niedawno paręnaście kursów na Google Cloud Skill Boost i nawet mi się podobało), Android (Kotlin, też jakąś małą apke popełniłem), a może jeszcze coś innego.
Z certyfikatem np Google Cloud Associate ktoś mi da robotę jak nie siedzę w tym zawodowo?
  • 6
  • Odpowiedz
@sosna119: od kiedy GCP to alternatywa dla springa?

Każdy mikroserwis w javie się trzaska obecnie w Spring Boocie, ewentualnie jakiś Micronaut czy inne nowości (ale to może z 0.1% ofert)

GCP to po prostu dostawca chmury, a nie coś zamiast springa, alternatywa. Same mikroserwisy stawia się teraz w chmurce, ale jeśli chodzi o javę to jest to przeważnie AWS lub Oracle Cloud, a nie GCP. Bez sensu uczyć się akurat
  • Odpowiedz
@sosna119: docker swarm raczej nie używa się komercyjnie tylko k8s, bo dostawcy chmur z tego co wiem za swarmem nie przepadają

Ale jak ogarniasz swarma to ze dwa kursy z k8s i będziesz ogarniął, bo to dość podobne jest. Idea ta sama
  • Odpowiedz
Google Cloud Skill Boost


@sosna119: Skoro masz doświadczenie w jave i jakieś tam pojęcie o GC, to oczywiście że są perspektywy, ale aby to zweryfikować musisz zacząć wysyłać CV
No i Standardowo, cały czas się rozwijać.
Pamiętaj też o tym, że dobry junior wciąż jest w cenie:p A gość kto siedzi w branży, i chcę złapać inną technologie, aby się rozwinąć to ideał.
  • Odpowiedz