Wpis z mikrobloga

#strazpozarna są tu jacyś zawodowi strażacy chcący opisać jak wyglądają realia pracy w tej formacji? Chodzi mi głównie o warunki pracy/atmosferę na jednostce, czy hierarchia jest bardziej bliżej np trepowni wojskowej czy bardziej zdrowa psychicznie praca bez chamstwa i cwaniactwa (pomijam sam aspekt wyjazdów do różnych zdarzeń, tu wiadomo z czym się to je), czy panuje tam bardziej sebostwo czy w miarę normalni pracownicy?
  • 7
  • Odpowiedz
@paw4da Zależy gdzie trafisz. Wszystko zależy od konkretnej komendy/jednostki.
Zdarza się że w tej samej jednostce 2 zmiany są fajnie zgrane i zaangażowane w życie zmianowe nawet poza dniem służby, a trzecia to "trepownia wojskowa" gdzie się nic nie chce.
  • Odpowiedz
czyli tak jak w innych formacjach

a myślałem że chociaż straż nie jest dotknięta trepownią i sebami


@paw4da: w jednostkach w których byłem (słupsk, gdynia, warmia) panowała raczej rodzinna atmosfera, praca zaczynała się dopiero na alarmach
  • Odpowiedz
  • 0
@Sonic233_: nie oczekuje tego, ani poziomu korpo gdzie też pracowałem, tylko jestem ciekaw czy warto uderzac do straży, bo mam doświadczenie w innej formacji i chciałbym się zorientować czy zmiana coś pomoże czy to będzie ten sam poziom, bo wydaje mi się że raczej do straży nie idą prymitywne seby z kompleksem Boga tak jak do sw/wojska
  • Odpowiedz
@paw4da prymitywy nie, zawodowym nie jestem ale jako OSP bywałem w różnych jednostkach też przy okazji pracy zawodowej, i taka obserwacja że bardziej niż seby patusa się możesz obawiać młodych ambitnych, taki typ po studiach, przeważnie z plecami co chce wszystkich ustawiać
  • Odpowiedz