Wpis z mikrobloga

Obawiam się że to przejęcie może się sprzeniewierzyć i za 4 lata albo 8 lat PiS dojdzie do władzy i zrobi to samo + w akcie zemsty powtórzy ruch Orbana przejmując wszystkie media krytyczne wobec niego. Już teraz można się spodziewać że posłowie PiSu albo nie będą przychodzić do TVP albo jeśli przyjdą to non-stop będą krzyczeć o zamachu na media i nie uznawać tamtejszych dziennikarzy. Nowy mit narracyjny właśnie się tworzy. #tvpis #polityka
  • 20
  • Odpowiedz
@Iguan2207: No to mieli im pozwolić na działanie do wyborów prezydenckich w obecnej formie? I tak by krzyczeli i tak, a teraz jak PiS będzie krzyczał to w TV Republice która ma oglądalność na poziomie błędu statystycznego bo PiS się nie zabezpieczył i nie załatwili sobie prywatnych mediów w naziemnej.
  • Odpowiedz
  • 1
@MarianoaItaliano Nie do wyborów prezydenckich a do zmiany składu większości w TK, w 2026 dopiero bodaj. Nawet z własnym Prezydentem, projekt ustawy zmieniającej TVP mógłby zostać zaskarżony do TK przez klub PiSu. Nie trawię tej szczujni, ale obawiam się ich powrotu kiedyś... Z nowymi pomysłami które nie śniły się nam w poprzedniej kadencji.
  • Odpowiedz
  • 0
@szczszz Chciałbym żeby tak było, ale rzeczywistość pokaże. Natomiast nie chciałbym żeby Pisowski dyktator zaczął przejmować telewizje prywatne, lub zaczął odmawiać im koncesji - a do tego są zdolni.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aster1981 Oni mogą zrobić jeszcze więcej, właśnie sęk w tym - wykupią TVN, przekupią Polsat i o telewizji bezstronnej lub krytycznej wobec władzy można zapomnieć. Żeby była jasność - mi ten ruch się podoba, bardzo emocjonujący i popcorn przy nim smaczny, natomiast mam pewne obawy co do przyszłości mediów w Polsce, a PiS zdolny jest do wszystkiego, wzorzec z Węgier już mają.
  • Odpowiedz
@Iguan2207: no i Polsat przekupili/zastraszyli, a TVN chcieli przymusowo wykupic badz zablokwac. Mase innych mediow skupili przez Orlen.
Realizowali dokladnie scenariusz wegierski.

Na szczescie 15 pazdziernika ualo sie ich pokonac i powstrzymac.
  • Odpowiedz
@Iguan2207 PiS gówno zrobi, a nie do władzy dojdzie. Zabrać im możliwość rozkradania pieniędzy i odpartyjnic media publiczne, to beda mogli się wypłakiwać klechom i starym babom na pipidowach.

Do tego wystarczy, że złamie się wolę Kaczyńskiego, zmuszając go do oglądania, jak jego wizja obraca się w proch - wtedy albo PiS nie ruszy w żadną stronę, tylko będzie dalej grać na swój beton (powoli wymierający i bez codziennego prania mózgu), albo
  • Odpowiedz
@Iguan2207: Ale zabezpieczać przed czym? Ja nie chcę lekceważyć PiSu, ale nie widzę tego inaczej, że dosłownie przegrali wszystko. Polska nie jest w tym samym miejscu, co w 2015. Nie ma tak wielkiej grupy ludzi przekonanych o swojej przegranej w transformacji, których warunki bytowe skłaniają ich do powiedzenia "a co mi szkodzi, niech będzie PiS to coś dostanę", a sytuacja finansów publicznych w porównaniu z krajami EU nie jest wcale zła
  • Odpowiedz