Wpis z mikrobloga

Mam problem z bmw c650 rocznik 2021, stał kilka tygodni i nie chce odpalić

Słychać tylko „cyk” z okolic kokpitu, rozrusznik nie kręci. Miga kontrolka silnika i schowka na ułamek sekundy, ale schowek jest zamknięty - a gdy jest otwarty to ikonka swieci sie caly czas i nie ma w ogóle reakcji na zapłon (nawet pstryknięcia z kokpitu)

Nie mam pomysłu, ogolnie żadnych błędów nie wyświetla tylko miga ten schowek i silnik

#motocykle #skutery
upodlator - Mam problem z bmw c650 rocznik 2021, stał kilka tygodni i nie chce odpali...
  • 13
nie swieci się kontrolka akumulatora, światła działają,


@upodlator: No bo na tyle jeszcze ma siły, żeby podświetlić żarówki, ale rozrusznik pobiera od niego tyle mocy, że już w tym momencie klęka. Wykręć aku i weź go na tester. Albo nawet multimetrem sprawdź, czy w ogóle żyje. Aku lubią tak padać bez objawowo. Ja póki co stawiam na aku.
@upodlator: Proste. Czasami od małej ilości prądu różne głupie kontrolki lubią wyskakiwać.

i go podładuje


@upodlator: Nie ładuj na pałę. Sprawdź multimetrem wcześniej. Druga sprawa, czy to zwykły aku, czy AGM? Jesli AGM to nie ładuj go zwykłym prostownikiem, bo go #!$%@?! Tylko prostownik mikroprocesorowy.
@Zielony34 jednak nie odkręcę tego bo nie mam torxow w domu XD musze jutro do garażu podjechać po narzędzia i multimetr

Z tego co widzę w sieci to aku AGM, ciężko będzie zeby ktoś miał ładowarkę procesorową. A gdyby zrobić mu start z kabli z drugiego moto? Chyba nic się nie powinno stać jeśli napięcia są takie same?
A gdyby zrobić mu start z kabli z drugiego moto? Chyba nic się nie powinno stać jeśli napięcia są takie same?


@upodlator: Nie ryzykowałbym.

ciężko będzie zeby ktoś miał ładowarkę procesorową


@upodlator: Jula, sklep Lidla on line, sklep Biedronki Online, tam masz prostowniki poniżej 100z. Kup sobie, na przyszłość Ci się nawet do samochodu przyda. Ja sam kupiłem i nie żałuję. Kumple co pokupowali podobne już z tradycyjnych prostowników nie
@upodlator: zobacz najpierw jaki masz aku jak lion, nie polecam ladowac klasyczna ladowarka, jesli zwykly to nawet najstarszy prostownik i niski prad, jesli masz multimetr to mozesz latwo zmierzyc co tam sie dzieje