Wpis z mikrobloga

Jakie macie skuteczne sposoby na zaskórniki/włókna łojowe na nosie? Składniki aktywne takie jak retinoidy (nawet te mocne jak tretynoina), kwasy (glikolowy, salicylowy), niacynamid itp. sobie z nimi nie radzą. Próbowałem chyba wszystkiego: manualne oczyszczanie, plasterki, zabiegi itp. i jedyne co przynosi jakikolwiek efekt to codzienne stosowanie maski z glinki i kwasu salicylowego (obecnie The Ordinary salicylic acid masque), ale efekt jest dla mnie niewystarczający. Co jeszcze mogę zrobić?

#uroda #niebieskiepaski #rozowepaski #looksmaxing #looksmaxxing
  • 9
  • Odpowiedz
@nietoperze20 próbowałeś masaż olejkiem do demakijażu? Póki co wypróbowałem jakieś dwa z Rossmana, ale po ich skończeniu mam zamiar wypróbować polecany wszędzie olejek Anua.

Więcej niestety nie pomogę bo sam się z tym gównem zmagam, mam tłustą cerę i nos pełen czarnych kropek i wszystko, co robię, daje tylko tymczasowy efekt ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@nietoperze20 a próbowałeś po prostu myć twarz codziennie czymś delikatnym? Polecam emulsje do mycia twarzy cerave. Czasami te wszystkie wyszukane kosmetyki pomagają tylko na chwilę a czasem nawet pogarszają sytuację przez zaburzanie bariery lipidowej albo nadmierne wysuszanie. Bywa i tak, że uzyskanie idealnej cery to gra nie warta świeczki i pozostaje nam pogodzić się z tym co mamy. Przyczyna może też po części leżeć nawet w diecie.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomasz-kozlowski122:

próbowałeś po prostu myć twarz codziennie czymś delikatnym? Polecam emulsje do mycia twarzy cerave.

Takie podstawy jak mycie twarzy mam od dawna opanowanie. Właśnie teraz używam tej emulsji cerave, ale lubię też emulsję micelarną cetaphil i Lipikar syndet
@TypowyNalesnik

zmiana diety, ewentualnie jeśli pijesz to odstawienie alko

alko nie pije, dieta bardzo zdrowa warzywa, owoce, orzechy, strączki, pełne ziarna zbóż+suplementacja b12, d3, omega, selen, cynk.
@A_R_P

może by się tak
  • Odpowiedz
wszyscy na to zwracają uwagę


@nietoperze20: w życiu się nikomu nie przyglądałam aż tak i też nie zauważyłam tego. To Ty to widzisz i zwracasz uwagę. Serio inni ludzie mają Twoje włókna gdzieś :p
  • Odpowiedz
  • 0
@A_R_P: kilka razy już usłyszałem od ludzi, że okropne mam te czarne kropki na nosie xd może gdyby nie te komentarze to nie zwracałbym na to uwagi. Ale tak samo słyszałem od innych że się strasznie marszczę (na jednym policzku tworzyły mi się tzw. smile lines podczas uśmiechania) no i oczywiście przy okazji konturowania linii żuchwy je sobie wypełniłem mimo że wcześniej mi nie przeszkadzały a nawet je lubiłem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz