Wpis z mikrobloga

Codzienność ukraińskiej operacji "desantowej". Ciekawe kiedy ktoś na Ukrainie uzna, że nie ma sensu wysyłać żołnierzy do operacji, która nie ma aktualnie żadnego sensu, a wyłącznie powoduje bezsensowne straty. Wiem wiem, Rosja wysyła na śmierć jeszcze więcej żołnierzy, z tym że podobno Ukraina to nie Rosja.( ͡° ʖ̯ ͡°). Sorki za dodatkową cenzure, ale ten portal ma super opcję +18, która gówno daje, bo moderacja potrafi usuwać nawet filmy nagrywane z drona w termowizji na których nie widać nic drastycznego.
#ukraina #rosja #wojna
Szinako - Codzienność ukraińskiej operacji "desantowej". Ciekawe kiedy ktoś na Ukrain...

źródło: Bez tytułu345ty

Pobierz
  • 10
  • 4
A skąd wiemy, że ta operacja nie ma sensu?


@SoplicaTadeusz: Chociażby z opinii znanych dowódców. Spodziewasz się tam jakiejś większej operacji desantowej w zimie czy na wiosnę? Bo jeżeli nie to jest to bezsensowne wysyłanie żołnierzy na śmierć, bo ta operacja do niczego nie prowadzi w takim razie. A wiązanie sił rosyjskich też nie jest na adekwatnym poziomie do ponoszonych strat. Ukraińskie pozycje w samych Krynkach to jakieś 500m na 3000m
@Szinako Ja tylko zakładam, że fachowcy w danej dziedzinie znają się na tym lepiej niż ja. Jeżeli ta operacja jest prowadzona to myślę, że ma to jakiś sens. Nikt z nas osądów wydawać tutaj nie może, bo nie znamy nawet ułamka prawdy. Co tylko może być to jest tajne, więc nie mamy wystarczających danych by podważać tę operację lub ją chwalić
@Szinako: oczywiscei ze ma sens. To wojna materialowa, chodzi o wyniszczanie sil i sprzetu przeciwnika.
Do tego przy samej rzece teren uniemozliwia wykorztsanie ceizkiego sprzetu, co pozwala Ukriancom atakowac malymi grupami piechoty. Tam dziala piechota morska i specjalsi.
I widac ze Ukraina nie zdecydowala sie na zawieszenia tam dzialan i zamrozenie frontu, nawet zima.

Pisalismy juz o tym, tzn pislaem z kims tutaj na pewno, nie wiem czy akurat z Toba.
  • 4
@SoplicaTadeusz:

co pozwala Ukriancom atakowac malymi grupami piechoty. Tam dziala piechota morska i specjalsi.


@Aster1981: Czyli Ukraina traci kolejny raz elite podczas gdy Rosja sobie wysyła mobików i okłada tych specjalsów artylerią. O Bachmucie też masa osób ciągle mówiła że jest taki super dla Ukrainy. A potem sami Ukraińcy przyznali, że była to rzeźnia dla nich od pewnego momentu i wpłynęło to negatywnie na przyszłe ukraińskie możliwości. A do zadawania
@Szinako: Oczywiście że jest sens. Propaganda sukcesu może pokazywać że cokolwiek się dzieje, że ukraińcy mają jakąkolwiek inicjatywę na polu walki, można rzucać nagłówkami "krym zagrożony!?" Są to duże profity propagandowe i polityczne nawet jeżeli cała akcja nie ma możliwości przerodzić się w cokolwiek większego a żołnierze którzy są tam wysyłani w większości już nie wracają ¯\(ツ)/¯