Wpis z mikrobloga

Dotykowe ekrany do składania zamówień to na pewno moment w którym #mcdonalds gigantycznie urosły zyski

To ze nie trzeba rozmawiać z żywym człowiekiem i spokojnie się można zastanowić nad zamówieniem bez presji spowodował że na pewno dzięki temu jest chętniej odwiedzany przez ludzi

#przegryw
Herato - Dotykowe ekrany do składania zamówień to na pewno moment w którym #mcdonalds...

źródło: IMG_3304

Pobierz

Cos w tym jest?

  • Tak 87.4% (588)
  • Nie 12.6% (85)

Oddanych głosów: 673

  • 16
@Herato: w ogóle dążenie do zminimalizowania interakcji w obsłudze klienta to jest coś pięknego:
- dostarczanie żarcia pod drzwi
- zamawianie żarcia przez dotykowe ekrany
- apki do zamawiania żarcia
- paczkomaty
- kasy samoobsługowe
- uber/bolt gdzie 99% kierowców nawet się słowem nie odezwie
- "bezobsługowe" apartamenty na booking, gdzie klucze czekają na ciebie w skrzynce na kod, który dostajesz sms-em
- pojawiają się bezobsługowe stacje paliw

podoba mi się
@Herato: Stoję ostatnio w Galerii Dominikańskiej i młody widząc McDonaldsa drze japę, że chce frytki. Ja mówię, że nie kupię, bo taki tłum ludzi, że dopchać się nie idzie, ale w końcu uległem młodemu. Podchodzę i widzę, że do każdego "kiosku" kolejka po 10 osób przynajmniej. Przy ladzie nikogo. Podszedłem, z marszu kupiłem frytki. Ludzie dalej stali do kiosków... ¯\(ツ)/¯
@kinasato akurat wrapy śniadaniowe to się pozmieniały na przestrzeni lat, te obecne nie mają żadnego sosu nawet ale czy wielkościowo jakoś bardzo? Średnio bym powiedział, ale na te wrapy nie mam żadnego dowodu (a orzynajmniej nie chce mi się szukać) i też dość rzadko je jem ze względu na ten brak sosu
@Vadzior: ja zamawiałem regularnie i kiedyś byłem nawet w stanie się nim najeść. Teraz nawet nie czuje że coś zjadłem. Obecny wrap jajko bekon ma jakieś 350kcal, kiedy przed ostatnią zmianą było to blisko 500.
@Herato: KFC jako pierwszy miał możliwość robienia zamówień przez apkę, co moim zdaniem było wtedy najwygodniejszym sposobem na zrobienie zamówienia. Bo można było zamówić w drodze do knajpy.
@Herato Zawsze podchodzę do kasy. Wszyscy przy ekranach, więc jestem obsługiwany natychmiastowo. Mogę se powybrzydzać. Nie muszę dotykać niczego.
święta racja, paczkomaty tak samo na pewno spowodowały że więcej ludzi zamawia przez internet


@Herato: nie no, co ty. Ludzie uwielbiają nie iść do pracy aby odebrać długopis co kurier ma przynieść - albo nie przynieść, zależy czy mu się będzie chciało xD