Wpis z mikrobloga

No hej,
zrobiłem update skryptu do #tampermonkey który dodaje możliwość wklejania obrazków na wykopie ze schowka od razu z pola tekstowego.
Nie trzeba zapisywać obrazka na komputerze/mieć linka, tylko kopiujesz zdjęcie/robisz zrzut ekranu i wklejasz za pomocą myszki, albo CTRL+V.

Udało się też dodać obsługę firefoxa, czego (jak się okazało ostatnio) nie było w poprzedniej wersji.


Link do skryptu: https://github.com/devRJ45/wykop-scripts/raw/master/WykopEmbedHelper.user.js


Niżej profesjonalny filmik z prezentacją działania dodatku :))

#wykop #nowywykop #dodatek #wykopdodatki #erjotkecontent
RJ45 - No hej,
zrobiłem update skryptu do #tampermonkey który dodaje możliwość wkleja...
  • 6
  • Odpowiedz
@RJ45 Masz na myśli, że nie działało w poprzedniej wersji skryptu czy wykopu? Bo na sto procent działał w Firefoxie na starym wykopie.
Anyway.. dzięki!
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@ashmedai: możliwe że od jakiegoś update Firefoxa przestało działać, bo clipboardapi działa aktualnie trochę inaczej na Firefox niż na chrome
  • Odpowiedz
@RJ45: jeszcze jedna prośba z mojej strony. Czy jest możliwość żebyś udostępnił na swoim gicie poprzednie wersje tego skryptu? Chciałbym się czegoś nowego nauczyć i przeanalizować sobie co się zmieniło w stosunku do poprzedniej wersji
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@europa: sama obsługa firefoxa to bardziej tutaj na tym obrazku. Głównie dlatego, że w firefox od razu po wywołaniu eventu 'paste' trzeba sobie pobrać dane o pliku, bo po chwili firefox czyści wszystkie informacje związane z plikiem. A jak się zgra to na samym początku, to można tym operować.
Jak wcześniej był najpierw if, a w kolejnej instrukcji pobieranie pliku, to już tam było czysto.
RJ45 - @europa: sama obsługa firefoxa to bardziej tutaj na tym obrazku. Głównie dlate...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz