Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy, bo już nie wiem. Mam Clio 3 1.2 gdy jest zimne to obroty skaczą, ciężka reakcja na gaz, silnik skacze jakby działał na dwa cylindry. Filtry wymienione, świece i cewka również. Podłączyłem OBD, pokazał się błąd P0420 oraz sprawdziłem dane na żywo. Dane z sond lambda trochę mnie niepokoją, może ktoś kto się wypowiedzieć?
Dodam również że obciążenie silnika po chwili na zimnym skoczyło na 87% był to moment gdy zaczął ciężko pracować i korekta krótkoterminowa bank 1 wskoczyła na -100%.

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #mechanika #mechanikasamochodowa #motoryzacja #samochody #samochod
Chicoxxx66 - Mireczki pomocy, bo już nie wiem. Mam Clio 3 1.2 gdy jest zimne to obrot...

źródło: temp_file7097531060876653321

Pobierz
  • 6
@Chicoxxx66: Zalewa silnik i korekty idą mocno w minus. Luzy zaworowe ustawione? Rozumiem, że LPG nie masz? Szczelność dolotu i wydechu sprawdzałeś? Może jakiś gryzoń wężyk od podciśnienia albo odmy pogryzł i lewe powietrze jest?
@pablo_see LPG jest, ale wszystkie objawy są tylko na zimnym silniku, gdy się lekko rozgrzeje wszytko przechodzi. Luzy nie były robione. Jeśli chodzi o wydech, to widać że było coś robione z katalizatorem, bo jest spawany, tak jakby był wycięty. Najgorsze jest to, że wszystko zaczęło się dziać gdy przyszły mrozy.
@Chicoxxx66 mialem podobnie w 3 cylindrowej fabii 1.2 - przyczyną było wypalenie zaworu ssącego (norma w tych silnikach). Po delikatnym rozgrzaniu silnik się doszczelniał i objawy przechodziły. Trzeba zmierzyć kompresję na zimnym silniku. Przyglądałeś się świecom po wymianie? Jedna z nich nie odstawala kolorem? Kolor świec może akurat dużo powiedzieć o silniku.