Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś z Was jakąś wiertarko-wkrętarkę? Do odwieracania puszek w ścianach w płytach z gipsu, głównie do tego - tak, żeby się nie męczyła i nie grzała ;) Aktualnie używam bosh gsr 18v-ec ale służy już ponad 4 lata, więc zastanawiam się nad zakupem czegoś innego, osobiście sam mogę polecić różne inne rzeczy zaciskarki/obieraczki do izolacji/cęgi do kabli i naprawde wiele innych rzeczy z góry dzięki za odp, pozdrawiam #elektryka #elektronarzedzia
  • 42
knipex 16 20 28


@ocho: Szczerze? Czy z haupy czy z knipexa - nie uzywam tego badziewia. To jest daremne :P (nie obrazaj sie)
Jako ze rozmawiamy normalnie bez hejtu i wyzywan to poszukalem https://www.conrad.pl/pl/p/narzedzie-do-sciagania-izolacji-knipex-knipex-werk-16-30-145-sb-1613871.html

Jak zaczniesz uzywac to sie zdziwisz jaka roznica.

Ja w pracy tez zarabiam kable z "internetu" Ale takie dosc specyiczne bo okragle. I do tego mam noz z siemensa. Robisz pare obrotow i masz tak obrany
poza tym jokari, którego używałem ponad 2 lata też ma taką opcje możesz jechać nawet 15 metrów kabla


@ocho: Jasne ze jokari mozesz uzyc i 5m od konca kabla. przetnie izolacje po calym obwodzie kabla. Tylko wez potem sciagnij ta izolacje :/
@gorzki99 Zdaję sobie sprawe, że to co mi wysłałeś jest zapewne o niebo lepsze ale ja na codzień tego nie używam - nie w takich ilościach, raz na jakiś czas pod koniec budowy :) Ale kiedyś napewno zainwestuję w to co wysłałeś i sprawdze, a co do kabli z internetu - obieram ergo stripem ile mi potrzeba w zależności czy w gnieździe czy kostce, a do wciskania używam https://allegro.pl/oferta/zaciskacz-narzedzie-uderzeniowe-lsa-krone-z-czujni-13983937844 jak trzeba obciąć
@gorzki99: można też obrać tapeciakiem i nie pokaleczyć niczego tak szczerze ja z początku tak robiłem jeśli chodzi o tv czy internet, a można też dobrym przecinakiem do kabli nie za setki zł :)
@ocho: co do kabli intenetowych to podalem bardziej jako ciekawostke. Twoje warunki a moje wrecz determinuja uzycie innych narzedzi. to narzedzie jakie ja uzywam jest rewelcyjne - w mojej pracy. W Twojej totalnie nieprzydatne :P
@gorzki99: U mnie wygląda to tak, że wchodze na blok - mieszkaniówka/szkoła/klinika itp to robię, bruzdujemy, ciągniemy kable po mieszkaniach, przybijanie, odwiercamy w regipsach, jakieś trasy kablowe, a skrzynie i biały montaż dopiero pod koniec bydowy to tak po krótce, więc jest dużo etapów mi trzeba dużo sprzętu nie do zajechania ale taki którego wiem, że będę używał
@ocho: Ale ze okragle kable to sie nie spodziewalem. No ale z drugiej strony to jesli mowimy o jakims 5g4 czy 5g6 to juz bardziej. Typowa 'mieszkaniowka" to raczej YdYp
@gorzki99: Kable okrągłe układamy, później przybijamy na podłodze, przychodzi izolacja, podłogówka i beton, później parkiet taki system montażu
@gorzki99: Dlatego podwójna izolacja i nie mówię o płaskich kablach ani które można wkopać do ziemi, biała izolacja podwójna okrągły biały kabel 3x1,5 3x2,5 5x1,5 5x2x5, 7x1,5, 5x4 na takich najczęściej robie do tego pomarańczowa skrętka do internetu i tv + jakieś isti 2x2x08 4x2x08 i kable do żaluzji w czarnej izolacji ze skrętki to mniej więcej
Dlaczego nie spodziewałeś się okrągłych kabli? Niestety taka praca, że jestem za granicą


@ocho: Nie spodzewalem sie bo jestem przyzwyczajony do polskiej budowlanki. YdYp 3g2,5 i heja :) Ale jak se teraz przypominam to jak u kumpla zesmy 5g4 ciagneli to rzeczywiscie byl okragly.

W robocie to tylko okragle. A w sumie to ja malo co kalbi ciagne - chlopaki na fabrykach bardziej. Ja wiekszosci szyje szafy to lece pojedynczymi zylami
@gorzki99: Pracuje niestety albo stety w Niemczech i tam robie mieszkaniówkę głównie nowe budownictwo, ciągniemy kable po podłodze, układamy i przybijamy i dojeżdżamy do ścian pod wyłączniki i gniazda tutaj jakiś filmik - https://www.youtube.com/watch?v=99SYxYabeVw ma pokazane jak to mniej więcej wygląda tylko On ma wszystko w rurce, my tam normalnie podłoga bez rurki, kable okrągle w takiej troszke podwójnej izolacji, w rurce idą tylko internetowe/tv albo pod domofon

Rozumiem - Ty
@gorzki99: Tak wiem i zdecydowałem się na HILTI SF 4-A22 , jest jeszcze HILTI SF 6-A22 troszke mocniejsza, oglądałem te modele i sprawdziłem ale SF 4-A22 mi wystarczy w 100% do tego 2x baterie 4.0Ah i to w zupełności wystarczy jestem przekonany, na razie patrze za jakąś konkretną używką, a jak do tygodnia dwóch nic nie znajde kupie nową, dzięki za polecenie, wiadomo nówka to nówka i pewnie będzie warto jednak
@gorzki99: już znalazłem jedną używke jutro/pojutrze jade ją obejrzeć, narazie pooglądam co można dostać z używanych nie chce wysłużonej, a później jak nic nie znajde to kupie nową
@gorzki99: Chyba, że może pracowałeś z tymi oboma modelami i zauważyłeś znaczącą różnice, też wiem, że bateria ma znaczenie zwiększa minimalnie moc wkrętarki, a 4.0Ah wystarczy mi do pełnego naładowania kolejnej w Boshu miałem 5,0Ah i wystarczała ponad stan
@gorzki99: Zastanawiam się też nad taką opcją czy nie kupić nówki + używane baterie i ładowarke to też opcja ale muszę przemyśleć, poza tym już mam wolne więc pomyśle co na przyszły rok kupić, jeszcze mam czas
@gorzki99
SF 4-A22 1137 zł
https://www.hilti.pl/c/CLS_CORDLESS_TOOLS_7123/CLS_CORDLESS_DRILL_SCREW_7123/CLS_CORDLESS_DRILL_7123/r10563878

SF 6-A22 1307 zł
https://www.hilti.pl/c/CLS_CORDLESS_TOOLS_7123/CLS_CORDLESS_DRILL_SCREW_7123/CLS_CORDLESS_DRILL_7123/r9370541

wkrętarki bez ładowarek i baterii nówki do tego dokupić baterie i ładowarki używane bo nowe wychodzą dość drogo ale to jak miałbym kupować nową to dołoże napewno do sf 6-a22, a z drugiej strony te wkrętarki po 3-4 latach tracą co najwyżej połowe swojej wartości jak są sprawne i to co najwyżej bo są droższe używki, więc te 600 zł na
@ocho: Uzywanych baterii bym nie bral. Bterie to tylko nowki. Co do modeli to pracowalem na roznych ale nie podam Ci symboli bo nie wiem. :P
Wiem tylko ze jeden model mial mniejsza baterie (nie chodzi o pojemnsc a wymiary) Drugi wieksza. Jeden byl 3 biegowy a drugi mial 2 biegi. Hilti to hilti. Bediesz zadowolony obojetnie co kupisz.