Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś z Was jakąś wiertarko-wkrętarkę? Do odwieracania puszek w ścianach w płytach z gipsu, głównie do tego - tak, żeby się nie męczyła i nie grzała ;) Aktualnie używam bosh gsr 18v-ec ale służy już ponad 4 lata, więc zastanawiam się nad zakupem czegoś innego, osobiście sam mogę polecić różne inne rzeczy zaciskarki/obieraczki do izolacji/cęgi do kabli i naprawde wiele innych rzeczy z góry dzięki za odp, pozdrawiam #elektryka #elektronarzedzia
  • 42
via Wykop
  • 0
@gorzki99: Chodzi mi o pracę i nie że używam jej na codzień ale jak zaczne to ma być sprawna i się nie grzać AEG odpada i inne tego typu wytwory, przerabiłem hilti dawniej jak pracowałem w innej firmie ale zajmowałem się też czym innym, świetny sprzęt, bosh jeszcze daje rade ale jest już na wykończeniu tak czuję, chodzi mi o konkretny model przystępny cenowo w miare trwały, czytałem też o makicie
a jaki model hilti dla elektryka polecasz?


@ocho: :DDD Ja jestem elektryk i w robocie uzywamy hilti. Do wiercenia w metalu glownie.
Sf22? SF22A? Nie mam pojecia Jakos tak sie to nazywa.

Ale ogolnie hilti to hilti. Musisz tylko dobrac "wielkosc". Poza tym jak do roboty (na firme) to masz dozywotnia gwarancje na baterie - jak sie spierdzieli to dostajesz nowa. Nie wiem czy przy uzytkowniku fizycznym tez tak jest.
via Wykop
  • 0
@gorzki99: problem w tym, że mam firme jednoosobową, pracuję za granicą nie wiem jak to jest w takich przypadkach na "firme" nic nie biorę rozliczam się w Polsce i za granicą tak po krótce, a co do hilti, które poleciłeś sprawdziłem na szybko i jest tego wysyp nawet używek w przystępnej cenie chociaż wolałbym chyba coś nowego, bateria i ładowarka to nie problem - hilti ma chyba jednakowe wejście za to
via Wykop
  • 0
@gorzki99: Chodzi mi głównie o odwiercanie otworów w płytach regipsowych na puszki jak będzie tego większa ilość tak, żeby się nie grzała, pod tym kątem szukam
Chodzi mi głównie o odwiercanie otworów w płytach regipsowych na puszki jak będzie tego większa ilość tak, żeby się nie grzała, pod tym kątem szukam


@ocho: g-k to raczej nie jest wyzwanie. Ja mam tak ze czasem wierce 60-70 otworow w metalowej plycie o grubosci jakies 2 mm. Potem gwintuje. Hilti mi sie nie zagrzala. jasne ze byla ciepla ale bez spiny.

Cala dniowka na hilti z "kreceniem koryt" (nie bede
dzięki, sprawdze ten model


@ocho: Spoko. Po to jest wypok. ja tez nie raz pytalem i dostalem odpowiedz. Wiec teraz staram sie "splacic dlug". jakby wszyscy tak robili to swiat bylby piekniejszy :)
via Wykop
  • 0
@gorzki99: Tutaj muszę przyznać Ci racje co do wiertarek z udarem na baterie co najśmieszniejsze pracowałem kilka lat na rusztowaniach przy wykończeniach budynku z zewnątrz, kładliśmy na budynki wykończenia z marmuru blachy trespy itp trzeba było wiercić pod konstrukcje - wszystko ze sprzętem hilti wiertarki/wkrętarki/"flex" itp wszystko na baterie po pierwsze ilość pracy jaką można wykonać, a po drugie żywotność sprzętu bez żadnego serwisu nie do zajechania ale to było z
na sprzęcie do pracy nie ma co oszczędzać


@ocho: Pelna zgoda. Do uzytku domowego bym se nigdy hilti nie kupil bo szkoda mi kasy (a to nie jest tak ze narzekam na brak kasy). Po prostu to bezcelowe. Ale jakbym mial tym zarabiac to biore w ciemno. Samo sie splaci.

Kolejna ciekawostka. Kumpel mial do pociecia plot. Powiedzialem mu ze przyniose mu tarcze. I przynioslem z roboty (ok ukradlem :PP) tarcze
via Wykop
  • 0
@gorzki99: hapua/weicon/wera/knipex/neo/sata/wiha wszystko jest dobre do czegoś jaki sprzęt do ściągania izolacji czy cięcia kabli jakie śrubokręty ja bardziej pod tym kątem mógłbym coś od siebie
@ocho: Knipex jest ok. Ale podstawowa sciagaczka izolacji nie ogarnia 0,34mm2 Dlatego ze ma taka a nie inna budowe noza. Tutaj bardziej sie sprawdza stripax weidmuellera.

Multicrimp knipexa jest spoko (cena juz mniej spoko). podobnie jak zaciskarka do tulejek z obrotowa glowica. Obrotowa glowica czasem ratuje dupe :P

Haupa ma pare dobrych narzedzi (wygodnych) ale ogolnie to jest troche z tylu.

Moja walizka narzedziowa to jakies 14-15k pln :P Na szczescie
via Wykop
  • 0
@gorzki99: Racja, a jak ktoś to czyta to pewnie ma wrażenie, że reklama hilti ;) ale taka prawda na sprawdzonym sprzęcie nie ma co oszczędzać ja używam kilka lat tych samych rzeczy na codzień w pracy i tu już nie chodzi o hilti ale się nie zużywają, jeśli chodzi o pracę lepiej zainwestować i mieć spokój na lata w niektórych przypadkach
a jak ktoś to czyta to pewnie ma wrażenie, że reklama hilti ;)


@ocho: No i tego sie obawialem. Nikt mi nie placi za reklame. Nic z tego nie mam. Ktos (Ty) pyta to odpowiadam zgodnie z moja najlepsza wiedza i doswiadczeniem. Tyle.
via Wykop
  • 0
@gorzki99: Moja walizka narzędziowa to około 4500 zł tylko, że na budowie w zupełności mi to wystarcza do tego dochodzi sprzęt firmowy ja mam same podstawy co do obieraczek końcówek z izolacji - czasem zakładam 70-100 gniazdek dziennie, używam Weicon no.6 za 80-90 zł - pięknie bez wysiłku ściąga izolacje nawet z linki, używałem haupy i jokari wcześniej podobnej cenowo - weicon to inna półka, a żeby ściągnąć początkową izolacje bo
bo tam pracujemy tylko na okrągłych przewodach


@ocho: To tak jak ja. Czasem musze obrac ze 2m izolacji okraglego prezwodu. Do krotszych odcinkow jokari jest the best. Ale na takim odcinku to juz knipex. NIe znajde na szybko. Ale czarny, okragly noz, regulowanym wysowem ostrza. Zasada dzialania taka ze "zapinasz" na kablu, obkrecasz wokol kabla, potem obracasz o 90 stopni i ciagniesz wzdluz kabla. I tyle zewnetrza izolacje widziano :PP To
via Wykop
  • 0
@gorzki99: knipex 16 20 28 taki mam do tych "grubszych" przewodów do rozdzielni, ergo stripem 16 95 01 jade wszystko od 5x4 w dół też ma nożyk do przecinania izolacji do tego świetnie obiera końcówki od tv i internetu z "drugiej strony"
via Wykop
  • 0
@gorzki99: nie wiem czy tu można wysyłać linki do aukcji, mogę Ci wysłać fote jak chcesz czego używam i napisać kod produktu bardzo dobrze się to sprawdza, poza tym jokari, którego używałem ponad 2 lata też ma taką opcje możesz jechać nawet 15 metrów kabla obrać z izolacji i mieć tylko przewód w tej początkowej, wiem o co chodzi