Wpis z mikrobloga

Wpadł mi ostatnio zgrany z kasety VHS film sprzed prawie 29 lat. Jest... no słaby. Kolory słabe, rozpiętość tonalna tragiczna nie mówiąc ogólnie o szczegółowości. Są już dostępne jakieś programy korzystające z "AI" czy "SI" dla ludu do odnowienia takich filmów? Film ma 3,5GB i niecałe 45minut, w razie co mam RTXa 3070 także w razie potrzeby mogę jednostki RT zaprzęgnąć do pracy

#film #ai #si #video #sztucznainteligencja
  • 5
  • 0
@MickM: Do kasety tak, oglądałem ją niedawno i jakiś znajomy ją zgrał do .mp4. Z samej kasety więcej się raczej nie wyciśnie, nagrywane to było w mieszkaniu i to w nocy także... ;p
  • 0
@MickM: Ale nie to jest tematem mojego posta. Nagranie jest zgrane przez firmę się tym zajmującą, nie wmawiaj mi że firma z 30 letniej kamery która nagrywała w prawie nocy jest w stanie jakimś magicznym sposobem więcej z tej taśmy wyciągnąć. W sensie no jest, właśnie przepuszczając przez AI lub SI ale ta firma którą mi wysłałeś (na PW) z tego co widzę z niczego takiego nie korzysta więc nic więcej
@Ari93: DaVinci Resolve ma sporo narzędzi opartych na AI. Zanim zaczniesz jednak pracę z materiałem video musisz zadbać o jak najlepszej jakości materiał źródłowy. Tak jak fotograf nie pracuje na plikach .jpg tylko na raw-ach. Tak edycji video nie robi się z plików MP4.