Wpis z mikrobloga

Jak na ruchliwej ulicy znajduje 100zł, to podnoszę i sobie przywłaszczam. To prawda że w pewnym sensie to 100zł mi się nie należy, ale nie mam jak zwrócić pieniędzy właścicielowi, a jak ja ich teraz nie podniosę, to za chwilę zrobi to kto inny, więc czemu ja miałbym ich nie podnieść. Mrzonką jest próba przekonania wszystkich ludzi żeby przestali podnosić znalezione na ulicy pieniądze. Jeśli ktoś chce rozwiązać tego typu problem przypadkowych transferów pieniężnych, to powinien zastanowić się jak sprawić żeby nieuważne osoby przestały gubić pieniądze, a nie próbować zmienić naturalne instynkty u całej reszty. Wina leży po stronie ofiary, a nie po stronie tego co tylko wykorzystuje sytuacje.

To samo rozumowanie ma też zastosowanie do różnych innych sytuacji, gdzie trudniej to dostrzec przez bardziej emocjonalny charakter problemu. np. do kwestii wykorzystywania naiwnych nastolatek. I tutaj nie ma nic złego w podnoszeniu tego co i tak leży na ulicy. Przykra prawda jest taka że każda dziewczyna która umożliwia to żeby ją zmanipulować i wykorzystać, prędzej czy później padnie tego ofiarą. Chętnych do tego żeby skorzystać nigdy nie zabraknie. Jeśli ktoś chce rozwiązać problem wykorzystywania nastolatek, to powinien zastanowić jak sprawić żeby one przestały to umożliwiać, a nie próbować zmienić naturalne instynkty u całej reszty. Wina leży po stronie ofiary, jej samej oraz jej otoczenia czyli ojca, braci i innych osób które powinny ją chronić, a nie po stronie tego co tylko wykorzystuje sytuacje.

#przemyslenia #blackpill #zwiazki #4konserwy #rozowepaski
FerdynandMagellan - Jak na ruchliwej ulicy znajduje 100zł, to podnoszę i sobie przywł...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-16 181814

Pobierz
  • 2
@FerdynandMagellan: już widziałem filmik z kamery w autobusie, jak baba znalazła telefon, przywłaszczyła go sobie, a potem psiarnia ją znalazła i ukarała. W miarę doskonalenia się infrastruktury technicznej będziesz miał coraz mniej miejsc w których możesz znaleźć stówkę i nie zostanie to nagrane.
Tak samo z nastolatkami, masz wiek 15 lat i ty jesteś odpowiedzialny jeżeli sięgniesz za nisko. A w dobie netu, każda wiadomość, rozmowa, nawet współrzędne gdzie kiedy byłeś