Wpis z mikrobloga

@roykovsky: no wlasnie tak przegladam internety i z tego co tu pisza to w sumie roznica na poziomie 1-2%.. wiec znikoma. dlatego ciekaw jestem opinii samych uzytkownikow - co przemawia ZA i PRZECIW danej wersji systemu
@krwiopijca: mam zdecydowanie inne wrażenia... być może na całkiem szybkich komputerach tej różnicy tak nie widać. Ale ja na przykładzie 3 kompów (1. desktop z C2D, 4GB RAM, 2. laptop i5, 4GB RAM. 3. netbook Atom, 2GB) - widzę bardzo dużą różnicę w wydajności...
@roykovsky: Przez pojęcie „porównywalna” (7 vs 8.1) rozumiemy różnicę na poziomie niepewności pomiarowej (1–2%). 

Nieco większe różnice stwierdziliśmy, mierząc czas uruchomienia systemu operacyjnego. Windows 8.1 ładował się o ponad 20% szybciej od Siódemki, a wybudzenie po uśpieniu następuje o mniej więcej 14% szybciej. To usprawnienie jest szczególnie istotne dla posiadaczy laptopów i tabletów.

No ja mam ssd wiec dla mnie 8 nie oferuje niczego ponad 7.
@krwiopijca: kupiłam lapka z 8 i zrobiłam downgrade do 7 (ale laptopa mam tylko do "wyjazdowej" pracy) jak w 7ce zapiszesz pliki z szopa to w 8 ich nie otworzysz, moja stacja robocza ma 7, więc siłą rzeczy poszło w dół
@krwiopijca: #!$%@?łam się przy tym niemiłosiernie, kupiłam laptopa we wrześniu, to była ta świeża 8, nie było szans otworzyć pliku psd z 7ki w 8ce i to była kwestia systemu, illustrator i indesign śmigały
@krwiopijca: oj nie wiem jak Ci to udowodnić, może ten miał jakiegoś buga, to był problem opisywany na jakichś systemowych forach, nie miałam siły ani czasu się z tym bawić - zrobiłam downgrade bo nie po to kupiłam laptopa, żeby mieć problemy z taką pierdołą jak otwieranie plików (przy otwieraniu pliku z 7ki pojawiało się okno, że niekompatybilne systemy, wersja CSa ta sama, pracuję na CS5)