Wpis z mikrobloga

a mówią że to portal dla debili, a tu proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PanCylinder: Ja bym dyskutował... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spójnik że wprowadza zdanie podrzędne podające skutek, przyczynę lub rozwinięcie opisu zawartego w zdaniu nadrzędnym. W takiej sytuacji stawiamy przed nim przecinek, chyba że towarzyszy mu jakiś zaimek bądź inny spójnik. Sprawdza się tu zasada stawiaj przecinek przed że zawsze, chyba
@StaryWedrowiec: A ja o tym, że powinieneś napisać:

Spójnik "że" wprowadza zdanie podrzędne...

Mylisz mowę o spójniku "że" z cytowaniem czyichś słów...

Np. tu pod linkiem nasz napisane

Spójników iż i że można używać zamiennie...

czy

Spójników „iż” i „że” można używać zamiennie...

?
https://polonistyka-uwm.wixsite.com/pogotowie-jezykowe/single-post/2017/11/15/sp%C3%B3jniki-i%C5%BC-i-%C5%BCe-czy-mo%C5%BCna-je-stosowa%C4%87-zamiennie
@POPCORN-KERNAL: Mylisz się. Tak cię zabolał fakt, że zwróciłem komuś uwagę na rażący błąd w pisowni na poziomie szkoły podstawowej, że na siłę próbujesz mnie zdyskredytować, nie biorąc pod uwagę logiki?

Brawo, Jasiu.

Chłop nie postawił przecinka przed że, a ty zaczynasz bredzić o spójniku iż, wskazując, że powinienem użyć cudzysłowu. XD

Dlaczego po prostu nie przyznasz mi racji? Uważasz, że przecinka nie powinno tam być? Podziwiam twoją zawziętość w temacie
StaryWedrowiec - @POPCORN-KERNAL: Mylisz się. Tak cię zabolał fakt, że zwróciłem komu...

źródło: 2023-12-16 12 04 31

Pobierz
@StaryWedrowiec: Ale ja wiem, że nie postawił, nie rób ze mnie debila jak z innych tu robisz. Za to ty nie wstawiłeś "że" w cudzysłów a tak raczej powinieneś identycznie jak masz podane w przykładach. Do ostatniego koma było OK i uznawałem to za humorystyczną rozmowę ale teraz widzę, że jesteś zwykłym chamem. I nie bredziłem nic o spójniku "iż" a jedynie użyłem tekst do pokazanie ci przykładu, że w tych