Wpis z mikrobloga

Podstawowa #elektryka pomocy

Połączyłem 2 zestawy ledów lutując je równolegle do wlącznika z dwoma bateriami AA. Szczegółowy rysunek dodaje do wpisu, czerwony i czarny to obwody ledów, niebieski to zasilanie. Przed lutowaniem próbowałem gdzie ledy mają plus, gdzie minus, ale okazało sie ze nie ma to znaczenia. W każdej konfiguracji świeciło mocno i dobrze ( dobrze jak na te slabe ledy, to byly zestawy działające na 1 akumulatorek doładowywane światłem słonecznym na balkonie). Ściskając palcami działało zajebiście, jak polutowałem to mruga i ledwo świeci. Z tym ze to chyba nie moje lutowanie jest do dupy, bo jeśli zewre obwód na sekunde w miejscu zaznaczonym na zielono to zaczynają świecić z pełną mocą i juz jest wszystko ok. Prosiłbym o wyjaśnienie, co tu się kurna dzieje? Dlaczego po zawarciu i przerwaniu zaczyna działać? Oczywiście jak obwód jest zwarty caly czas to nic nie świeci. Mogę to jakoś naprawić?
freepoint - Podstawowa #elektryka pomocy

Połączyłem 2 zestawy ledów lutując je równo...

źródło: Screenshot_2023-12-15-22-21-11-610_com.miui.notes-edit

Pobierz
  • 10
Prosiłbym o wyjaśnienie, co tu się kurna dzieje?


@freepoint: Prosilbym o jakis normalny rysunek :P
Z tego co widze to nie poszlo Ci z wylacznikem. jak go zewrzesz to robisz zwarcie. Wic jak cos ma swiecic?
No ale ten rysunek mowi nic wiec moge sie mylic
@freepoint: w którym miejscu jak zwierasz to zaczynają świecić dobrze? Włącznik? One mają to do siebie, że mrugają i przerywają o tak z dupy, wszystkie lampki jakie miałem to przez te włączniki tak się zachowywały, trzeba było go rozruszać i czasami załapał, że było git
  • 0
@Bodzias1844: tam gdzie jest tasma izolacyjna zostawiłem troche odsłoniętego lutu, na prawnym kablu nawet widać, i tam zwieram. Mrugają i raz świeca slabiej raz mocniej, a po zawarciu perfekcyjnie.

@kapusta_honk_konk diody to dokładnie taki zestaw https://led-lux.pl/product-pol-6179-Girlanda-Lampa-Solarna-Swietlna-Ogrodowa-Drucik-LSOL-021-LEDLUX.html?country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gad_source=1

Po 2 latach padły mi te solarne panele i obciąłem same kable z ledami.

Dodam ze same ledy działały na 1x AA, a ja dołożyłem im teraz 2x AA jak są połączone równolegle
  • 0
@Bodzias1844: faktycznie jak ominę włącznik to świeci z pełną mocą, to moge zrozumieć ze coś sie chrzani na tym włączniku. Jeśli odepne krokodylka z prawnego przewodu to ledy słabną. Ale jeśli krokodylkiem dotknę (i puszczę )lewego przewodu led to zaczynają świecić z pełną mocą, tego nie mogę zrozumieć co tu się wyprawia

Kurna obróciło, dolny to prawy, górny to lewy xD
freepoint - @Bodzias1844: faktycznie jak ominę włącznik to świeci z pełną mocą, to mo...

źródło: IMG_20231215_230037

Pobierz