Wpis z mikrobloga

Hey,
Jak wygląda faktyczna kwestia rozmiarówki w Krossie dla Eskerów? Mam na oku model 6.0 i przy 172cm wzrostu według Krossa wpasowuję się trochę powyżej dolnej granicy rozmiaru M. Będzie to mój drugi rower zaraz po agresywnej szosie i służący do dłuższych godzin w siodle ze spokojnym tempem. Stąd zastanawiam się jeszcze nad rozmiarem S, chociaż mam delikatną wątpliwość czy nie będzie jednak za mały. Co sądzicie?

#rower #szosa #gravel #kross
Parseval - Hey,
Jak wygląda faktyczna kwestia rozmiarówki w Krossie dla Eskerów? Mam ...

źródło: Screenshot from 2023-12-15 21-15-21

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Parseval: wczoraj miałem się okazję do 6tki w M rozmiarze przymierzyć bo szwagier sobie kupił, mam 180 cm i powiedzmy, że dla mnie była taka na pograniczu ok lub delikatnie za mały, ale to bardzo delikatnie, pewnie dałoby się to skasować samymi ustawieniami roweru ;)
  • Odpowiedz
@Parseval: mam 177 cm / przekrok 81 cm i 6.0 rozmiar M - jest idealnie, nie musiałem nic kombinować (pod dość krótkie ręce, jak np. w szosie pod swój wzrost wg producenta, gdzie założyłem krótszy mostek).
Jeszcze edit: patrz dokładnie na te 6.0 w dobrych cenach, czy na 100% na GRX, czy nie czasem na korbie Prowheel, innych piastach, itd., bo wypuścili taką wersję, która na stronie Krossa była w tej
  • Odpowiedz
  • 1
@ytong Dzięki za tipy. Trochę czytałem i oglądałem recenzji, to faktycznie Kross lubi sobie wypuszczać w różnych wariantach te same modele. Na Prowheelu 6.0 można znaleźć spokojnie później 6k PLN. Chociaż wolę dołożyć do tego grxa parę groszy, jednak shimano to shimano.
  • Odpowiedz
@Parseval: na pełnym GRX-ie też był w dwóch wersjach ( ͡~ ͜ʖ ͡°) z "masywniejszym" i "zgrabniejszym" widelcem. Ten masywniejszy ma otwory montażowe pod różne dodatki, zgrabniejszy nie ma. Jak Ci nie zależy na otworach, to luz, jeśli jednak chciałbyś z nich kiedyś skorzystać, to dokładnie dopytaj sklep, którą wersję widelca ma dany rower, który oferują.
  • Odpowiedz
  • 0
@ytong Racja, na widelec chyba w recenzji sprint rowerów zwracali uwagę. Dzięki za przypomnienie! Aktualnie wydaje mi się, że nie potrzebuje tego rozbudowanego widelca, ale też nie zaszkodzi go mieć skoro to drugi rower typowo pod "wycieczki".
  • Odpowiedz
przy 172cm wzrostu według Krossa wpasowuję się trochę powyżej dolnej granicy rozmiaru M.


@Parseval: Jesteś prawie w połowie zakresu M, 2cm poza zakresem S. Ja mam 170 i Eskera M w którym nie zmieniałem nic i po blisko 3kkm ciągle nic nie wymaga zmiany. Ogólnie nikt w internetach na ich tabelkę nie narzeka poza januszami kolarstwa wmawiającymi wszystkim że rower musi być o rozmiar mniejszy i mieć o 5cm dłuższy mostek
  • Odpowiedz
  • 1
@dran2 Dłuższy mostek daje trochę lepsze sterowanie, może bym o tym myślał jakbym miał się na nim ścigać, ale nie zakładam takiej opcji :D Także raczej wybiorę M.
  • Odpowiedz
@Parseval: Bierz M-ke. Ja mam około 175 i nawet na M-ce człowiek wygląda jakby rower był o rozmiar za mały a jednak jest idealny i to najwygodniejszy rower jaki miałem do tej pory.
  • Odpowiedz