Wpis z mikrobloga

@mati1990: a to programista nie może być informatykiem?

A jak tak cię to boli, to taki z ciebie informatyk, że gówniany router sobie wybrałeś, i źle poustawiałeś.

Ponad 15 lat temu stawiałem lokalne sieci na mikrotiku, i zero przycinek, a ruch był większy niż u ciebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: zapytaj na tagu #programista15k że masz problem z drukarką i wołaj obejrzę ten cyrk xD
a przewidzisz że może się coś #!$%@?ć? tu nie masz żadnej gwarancji że zadziała, nie kupujesz sprzętu od tplinka czy hp omade tylko własnoręcznie rzeźbisz, własnoróbka to ułamek ceny gotowego sprzętu, możesz dać 3k za qnapa albo 1k za kompa z 10500t który zjada tego qnapa ale narażasz się na awarie
  • Odpowiedz
narażasz się na awarie


@mati1990: za stary jestem, żeby siedzieć godzinami, i rzeźbić jakieś gównorozwiązania.

Ty myślisz że profesjonalne firmy nie spędzają milionów godzin nad dopracowaniem ich produktów, żeby się nie wieszały jak te twoje home-made? Wolałbym zapłacić te 3k, i mieć spokój, a nie martwić się, że mi się coś co 10 minut może wieszać.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: jakby co 10min się wieszały też bym się w to nie bawił ale 1-2 na dzień w ciągu miesiąca? jestem w stanie przeboleć.
za cienki klient 4c x2,5ghz z 2 dyskami 64gb ssd i 8gb + karta sieciowa 2x 2,5gb zmieściłem się w 600zł, za gotowca musiałbym dać majątek.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: i zapomniałem o jednej ważnej sprawie, jak nie ma neta to nie wiem co się spieprzyło i fajnie mieć możliwość do wbicia do domowej serwerowni z zewnątrz i móc sprawdzić. no i zamawiam pikvm z hdmi switchem, będę móbł zmieniać ustawienia w biosie zdalnie jak dysk walnie czy coś się posypie ale to dopiero jestem na początku zabawy na szafe czekam :D
  • Odpowiedz