Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #pracbaza

Scrum Master nam kazał porobić po kilka subtasków do każdego taska i na każdym mamy logować godziny

a jak robię research czy myślę nad zadaniem, to mam zrobić subtask "solution research" i tam wpisać godziny, ile kminiłem

i musi wychodzić 168 godzin w miesiącu pokryte w konkretnych subtaskach

też tak macie?

scrum master mówi, że to wymaganie klienta, bo klient chce wiedzieć, za co konkretnie płaci
  • 13
  • Odpowiedz
@karetpoker: znaczy czaję ideę robienia subtasków, ale bez przesady - jak jakaś analiza leci odddzielnie i wiadomo że trafi tam w cholerę czasu to może być oddzielny, potem task na implementację chyba że śa bardzo duże rzeczy to trzeba podzielić trochę.
Ale rozbijanie na zasadzie samego rozbijania wszystkiego na mini pierdoły śmierdzi mocno micro managmenetem i klientem który się będzie kłócił że on chce za samo pisanie kodu płacić a nie
  • Odpowiedz
scrum master mówi, że to wymaganie klienta, bo klient chce wiedzieć, za co konkretnie płaci


@karetpoker: Lol, to niech przeczyta umowę to się dowie co jest przedmiotem umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A znając życie jak głupi i się zgodził że coś tam tworzycie w Scrumie to oznacza że najpewniej dał się wydymać bo w umowie jest pewnie zapis że staracie się coś zrobić, ale nie wiadomo
  • Odpowiedz
@karetpoker: czasem tak firmy mają ale zazwyczaj jest o związane z jakimiś formalnymi wymogami biurokratycznymi. Zawsze można tak logować żeby się zgadzało a nie analizować każde 15 minut pracy. Logujesz z grubsza mniej więcej na oko co ile robiłeś i interesuje cię tylko to żeby suma godzin się zgadzała i to wystarcza. Jeżeli firma jednak będzie na tej podstawie szczegółowo robić jakieś analizy wydajność pracy czy coś to wtedy xD -
  • Odpowiedz