Wpis z mikrobloga

Wie ktoś dokładnie gdzie się zgłasza boty i firmy scamowe typu fotowoltaika czy środki na potencję? Dzwonią jak #!$%@? z patyliona numerów i nawet poblokować nie idzie bo za każdym razem inny numer. Dotąd byłem spokojny, ale jak 3 razy podczas daily zadzwonił to już miarka się przebrała.

Na tych stronach UKE, URE i UODO tylko odsyłają z jednej na drugą. Jest gdzieś konkretny formularz, wniosek albo opis jak złożyć ofiarę całopalną, żeby im do kakaowego oka ktoś zajrzał?

#rodo #spawanie #telemarketing #pomocy #pytanie
  • 7
@BeginEnd: Apke se zainstaluj. Nie narzekam na jej dzialanie. O tym ze jakis spam dzwonil dowiaduje sie jak biore telefon do reki i mam "zablokowano niechciane polaczenie z numeru...." Telefon nawet sie nie odezwal jak dzwonilo :)
Na tych stronach UKE, URE i UODO tylko odsyłają z jednej na drugą. Jest gdzieś konkretny formularz, wniosek albo opis jak złożyć ofiarę całopalną, żeby im do kakaowego oka ktoś zajrzał?


@BeginEnd: Realnie to nie ma. Możesz tylko załatwić sobie ostrzeżenie o spamie przy próbie łączenia w smartfonie ale zmieniają numery więc i tak nie przesiejesz wszystkich.
@BeginEnd:

Na tych stronach UKE, URE i UODO tylko odsyłają z jednej na drugą. Jest gdzieś konkretny formularz, wniosek albo opis jak złożyć ofiarę całopalną, żeby im do kakaowego oka ktoś zajrzał?


Klasyka i nie, nie ma czegoś takiego. Musisz pisać maile co najmniej.
i nawet poblokować nie idzie bo za każdym razem inny numer.


@BeginEnd: itam nie idzie. Każdy android chyba obecnie ma wbudowane inteligentne wykrywanie dzwoniących i możliwość blokowania tych z podejrzeniem o spam, trzeba tylko włączyć, bo domyślnie jest nieaktywne. Używam od dawna, zadziwiająco skutecznie to działa.
  • 0
@gorzki99: @Jarek_P Mam TrueCaller'a ale nie chcę żeby mi blokował automatycznie wszystko bo często blokuje za dużo np telefony z przychodni czy innych urzędów potrafi oznaczać jako spam albo biznes także takie 50/50 powiedziałbym. A tak jak pisałem większość z tych rozmów od środków na potencję robią z nowego numeru za każdym razem i TrueCaller jeszcze tego nie łapie.

Androidowego nie próbowałem jeszcze, ale chyba będę musiał. Tylko nie wiem czy
@BeginEnd: Nie mam zielonego pojecia jak to dziala ale dziala. Cos tam czytalem ze uaktualnia baze z neta. A baze tworza uzytkownicy.
poza tym mozna ustawic jakby "progi" co ma przepuszczac a co nie.

ja to ogolnie dziwny jestem. Nie odbieram nieznanych numerow. Raz bylo smiesznie. Mialem jakis problem z nortonem, rozwiazany na chat live i zapomnialem o temacie. dzien czy tam dwa dni pozniej dzwoni telefon. Kierunkowy z USA. Nie