Wpis z mikrobloga

zastanawiam się nad implementacją kilku rozwiązań smart w ekosystemie apple homekit. obecnie posiadam macbooka i iphona, planuję zakup apple tv, które z tego co wiem może służyć jako centrala zamiast homepoda. apple tv przyda mi się do streamowania filmów z maca i oglądania netflixa, pytanie czy mogę mówić do siri i wydawać jej polecenia, analogicznie jak to wygląda w przypadku głośników z asystentami? ew. te funkcję mogę zastąpić iphonem, tylko czy jak podłączę jakiś głośnik do apple tv (nie homepoda) to mogę wydać polecenie siri, żeby puściła jakąś piosenkę z homepoda i normalnie będzie grało z tego głośnika?
odnośnie samego smart home to nie zamierzam robić zaawansowanego systemu, jakie waszym zdaniem elementy są najbardziej przydatne, ale jednocześnie nie kosztują dużo i najlepiej jak da się je bezproblemowo zabrać ze sobą przy zmianie mieszkania?

#apple #appletv #iphone #macbook #homekit #smarthome #inteligentnydom #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@pasta_alla_carbonara: a to nie chodzi tylko o to, że nie obsługuje języka polskiego a po angielsku działa normalnie, tak samo jak na iphonie?
apple tv cenę ma za wysoką, ale dużego wyboru nie ma jeśli chodzi o centralki, homepod jest chyba jeszcze bardziej nieopłacalny, jeśli chodzi o airplay to właściwie chyba nie ma alternatywy
  • Odpowiedz
@winslow:
1. AppleTV działa zajebiście, na pilocie masz przycisk do Siri i obsługa normalna, jak iPhone (oczywiście po ang)
2. Bierz pod uwagę duże ograniczenia w streamowaniu z maca na ATV (musisz przekodować filmy zanim je puścisz airplayem, bo np mkv nie działa)
3. Nie wiem jak z innymi głośnikami, ale mam ATV spięte z dwoma Homepodami 2nd gen i to jest super wygodne, łączą się w parę i dźwięk z
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior: kurde, z tym mkv to straszna lipa, ale jesteś pewien? widzę że po airplay można streamować cały pulpit komputera, to jak odpalę na nim film np. vlc to nie będzie działało?
atv ma tylko złącze z hdmi, planowalem właśnie podłączyć głośnik po prostu do telewizora, ale ciekawy jestem tego obejścia z kablem, o którym piszesz. chodzi o jakiś rozdzielacz sygnału, że podłączam go do hdmi, 1 kabel idzie do hdmi
  • Odpowiedz
@winslow: nie pamiętam apki darmowej której ja używam do dekodowania mkv, mogę Ci sprawdzić jak do domu wrócę, przerobienie ~6GB mkv na M4V zajmuje na MBP m1pro jakieś 2 minuty, poszedłem w tę stronę bo jeszcze jest kwestia napisów, airplay nie pozwala osobno strumieniować filmu i osobno napisów, musi być "baked in" (dlatego np z fmovies przez safari puścisz film, ale bez napisów).
wszystkie apki które znalazłem do strumieniowania mkv przez
  • Odpowiedz
kurde, z tym mkv to straszna lipa, ale jesteś pewien? widzę że po airplay można streamować cały pulpit komputera, to jak odpalę na nim film np. vlc to nie będzie działało?


@winslow: a jeszcze dodatek - klonowanie ekranu a airplay to dwie różne rzeczy, cały pulpit komputera przekazujesz klonowaniem ekranu, a film puszczasz airplayem. niby możesz klonowaniem ekranu, ale to się tnie strasznie wtedy nawet na 1080, klonowanie ekranu jest dobre
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior: a widzisz, to ja myślałem, że to jest to samo. zobaczę jak to będzie wyglądało, laptop byłby w odległości ze 2 metry od atv i tyle samo od rutera, atv po ethernet a internet światłowód, to może nie będzie cięło. jak sprawdzisz to podeślij mi te appke do m4v, na pewno się przyda tak czy inaczej.
głośnik w takim razie podepnę po prostu do tv, może kiedyś się skuszę na
  • Odpowiedz
@winslow: niestety łącze nie ma nic do rzeczy, mam ATV po Ethernecie i nawet jak z maca mini podpiętego kablem pod router puszczę to też się tnie, po prostu ta technologia nie jest do tego, do mediów jest AirPlay i tyle.
tu masz apkę do przekodowania filmów:
https://subler.org
  • Odpowiedz
@winslow: nie, Subler rozwiązał mi problem w sposób taki że nie potrzebowałem szukać niczego lepszego już
ewentualnie rozważ jeszcze że masz w macOS udostępnianie multimediów dla ATV (Kolekcja domowa)
  • Odpowiedz