Wpis z mikrobloga

@alxnr:

Blok z 2007 roku a patrzę i ma ogrzewanie gazowe.


Co w tym dziwnego?

Mam gazowe. Piecyk dwufunkcyjny w sumie praktycznie bezproblemowo działa. Za ogrzewanie+ ciepła woda płacę 100-150 zł miesięcznie. Nie wiem czy drożej od miejskiego ogrzewania bo nie mam porównania. Możliwe, że tak. Oprócz tego nie stwierdzam żadnych wad.
nie ma dużych różnic w rachunkach? To mnie trochę zastanawia


@alxnr: różnic nie będzie, ciepło systemowe jest drogie. Problem się zaczyna jak kotłownia będzie wymagała remontu lub wymiany.
Płaci wspólnota za to, więc wszyscy. I nagle się okazuje, że trzeba wywalić 400k na 100 mieszkań.
I zaczyna się przepychanka aby wspólnota się zgodziła na to.
mając do wyboru miejskie a gazowe lepiej isc w miejskie


@alxnr: za kilka lat będzie ban na gaz. Co pompę zamontuje taka wspólnota?
40kW, ok 150k, blok to kilka takich pomp.

Koszt przy cieple systemowym rozkłada się na całe miasto a nie na 100 mieszkań¯\(ツ)/¯
@alxnr: Atal nawet w 2023 oddaje budynki ogrzewane gazem (tylko kotłownia zamiast indywidualnych piecyków)
czasem może być nawet taniej niż miejskie
@alxnr: Nie czytaj tych głupot o zakazie ogrzewania gazem, bo on nie będzie dotyczył już zainstalowanych kotłów.
Dla ciebie z punktu widzenia komfortu cieplnego nie ma znaczenia czy ogrzewanie jest z kotła gazowego w piwnicy budynku czy z węzła cieplnego zasilanego z miejskiej sieci ciepłowniczej również w piwnicy. Oba rozwiązania są bezobsługowe. Kocioł przechodzi tylko raz do roku przegląd.
Różnica jest w kosztach i to znaczna. Ogrzewanie miejskie jest obecnie jednym
@alxnr: od lat mieszkam w bloku, który jest ogrzewany gazem. Przy dobrej izolacji budynku, koszty ogrzewania są zerowe. Na studiach mieszkałem w trochę starszym bloku również z takim ogrzewaniem i koszt był również bardzo dobry, każdego roku miałem potężne zwroty zaliczek.
via Android
  • 0
@DiMaria @Bad_Wolf @Fristo @goferek co ciekawe oglądaliśmy dzisiaj mieszkanie w bloku z 2023 roku i oferty na rok 2024/ 2025 i wszystkie są ogrzewane gazem. Zaskakuje mnie to, ponieważ jak kupowałam mieszkanie w Wwa to WSZYSTKIE oglądane przeze mnie mieszkania miały ogrzewanie miejskie