Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy uda mi się przedrzeć przez politykę, ale spróbuję

Pytania mam do osób, które używają (lub mają wiedzę) #nintendoswitch

1. Czy to prawda, ze nie ma gier po polsku?
2. Czy dla Nintendo istnieje coś takiego jak np. PS+? W sensie, ze mam subskrypcję i w ramach jej mam jakieś gry. Wiem, że istnieje Nintendo Switch Online, ale chyba to nie to samo?
3. Czy jak mam 2 urządzenia to są jakieś gty typu Mario, że można grać ze sobą po sieci lokalnej?
4. Czy są jakieś "darmowe" gry?
5. Czy kupując raz grę mogę ją zainstalować na dwóch swoich urządzeniach, które będą założone na te samo konto?
6. No i czy w podobnym budżecie (1,5-2k) są jeszcze jakieś inne przenośne konsole? Sony chyba już się z mobilnych konsol wypisało?
  • 10
@resuf:
1. Nie. Ekskluziwy od nintendo nie są po polsku, ale wiele gier jest
2. To trochę nintendo switch online, bo nie dostajesz gier switchowych, ale emulacje nesa, snesa, gameboya I jakiejś Segi, w droższym typie jeszcze n64 i gameboy advance. Ale czegoś dokładnie jak gamepass czy ps plus extra nie ma
3. Tak, z tego co kojarzę mario wonder ma taką możliwość, jeśli "gra typu mario" masz na myśli platformówki.
@resuf:
1. Nie
2. Na szczęście nie
3. Tak, choć w zdecydowanej większości przypadków każdy musi posiadać własny egzemplarz gry (wspominam o tym bo na DS i 3DS było inaczej). Z takich gierek to np mario 3D world.
4. Tak
5. Tak
6. Konsolo-pcty np steam deck.
@resuf:
1. Jest stosunkowo mało gier po polsku. Nie wszystkie gry, które mają język polski na innych platformach posiadają go na switchu. Żadna gra wydawana przez Nintendo nie ma języka polskiego. W sieci jest opublikowany i aktualizowany arkusz ze sprawdzoną listą gier zawierających polski język: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jw1UXn1dT8x8X2CDwd6-3h6ze29bphIB_CnpaQ3UcR4/edit#gid=0

2. Na Switchu w ramach subskrypcji dostępne są tylko gry z poprzednich konsol:
- wykupując Nintendo Switch Online otrzymuje się dostęp do wybranych gier z:
@anonimowy_obserwator: wielkie dzięki

@Kryspin013 @zjadlbym_kebaba

To może jeszcze ktoś z Was poleci jakieś miejsce do tańszego zakupu 12 miesięcy
365 dni + Expansion Pack Individual Membership (członkostwo rodzinne). Na stronie Nintendo kosztuje to 290 zł, ale moze gdzieś to się kupuje taniej? I zależy mi, żeby to nie było współdzielone konto z innymi osobami.
@Kryspin013 @zjadlbym_kebaba


To może jeszcze ktoś z Was poleci jakieś miejsce do tańszego zakupu 12 miesięcy

365 dni + Expansion Pack Individual Membership (członkostwo rodzinne). Na stronie Nintendo kosztuje to 290 zł, ale moze gdzieś to się kupuje taniej? I zależy mi, żeby to nie było współdzielone konto z innymi osobami.


@resuf: jak to to członkostwo rodzinne nic nie daje. W sensie na swojej konsolce nie widzisz innych ludzi, ten kto
@Kryspin013: Chodzi mi o to, że mam dwóch synów i każdy będzie miał swoją konsolę, więc rodzinny Online wyjdzie taniej niż 2 osobne.
Z tego co widzę to tam sporo jakichś starszych gierek jest, więc będą mogli w to popykać.