Wpis z mikrobloga

@Metylo: ciekawe jak wynajem we wrocku będzie się kręcił w przyszłym roku i czy jak zyski spadną to czy cena przypadkiem też nie spadnie. Chociaż w sumie kto wie. W Polsce przez podatki nie ma za bardzo alternatywy do nieruchomości i dlatego przydałby się kataster albo chociaż usunąć podatek belki (przynajmniej do jakieś kwoty zysku)
  • Odpowiedz
@Metylo: "biznesmeni" od trzymania kurników. Z samego stylu pisania wynika ze oni są tak głupi jak realtorzy z the big short (sceny z las vegas conf). Przygody przedsiębiorców, loża kapitalistow JA PRDL
  • Odpowiedz
@chaosrising: tak się składa, że miałem okazję poznać jedną osobę z ekipy łódzkich flipperów i innych rentierów i jeśli reszta to taki sam beton intelektualny jak ona to jest jakiś #!$%@? błąd w matrixie, że tak przygłupi ludzie dysponują takim kapitałem XD
  • Odpowiedz
to jest jakiś #!$%@? błąd w matrixie, że tak przygłupi ludzie dysponują takim kapitałem XD


@2-aminopirydyna: dopóki przewaga w biznesie będzie polegała głównie na skłonności do cwaniakowania, kombinowania, bezwzględności i posiadaniu dużego kapitału startowego, a nie na zdolności do opracowywania i wdrażania innowacyjnych pomysłów, to właśnie takimi januszami będzie stała polska gospodarka i nie wyskoczy ponad poziom rolnictwa, handlu i budownictwa.
  • Odpowiedz
  • 10
@the_good_guy

Niestety nikt tu tych kropek nie łączy, ludzi inwestujących w beton uważa się za "przedsiębiorczych" i nie wolno im przeszkadzać jakimiś podatkami czy innymi regulacjami, przez co inni też w to wchodzą "bo samo rośnie" więc kapitał zamiast pracować to idzie sobie leżakować w beton robiąc pod górkę innym ludziom i gałęziom gospodarki - to jest krótka droga do ubicia wzrostu i zatrzymaniu się tu gdzie jesteśmy, a z drugiej strony
  • Odpowiedz
@the_good_guy: no ale to często nie intelekt świadczy o powodzeniu biznesowym, a skłonność do ryzyka. Ilu mamy top specjalistów którzy robią za 5-15k miesięcznie w korpo latami, a posiadają potencjał to założenia własnego biznesu i koszenia milionów.

Jest masę przedsiębiorców którzy zarobili bo weszli w biznes nie kalkulując milion razy czy się opłaca - restauratorzy, rentierzy, właściciele pawilonów handlowych, właściciele myjni itd..

Ładujesz kasę w ryzykowny biznes i nagle okazuje się
  • Odpowiedz
@robroypl: to prawda, ale to działa zgodnie z zasadą - widzimy tylko tych którzy odnieśli sukces. Natomiast w nieruchomościach mieszkaniowych po 2008 roku praktycznie każdemu kto kupił się udało.
  • Odpowiedz
@DestroDevil: Przez to jak skonstruowany jest system podatkowy ciężko o większy zysk, gdzie indziej - na wynajmie możesz zarobić mniej, ale nie płacisz 20% belki tylko 8% i wychodzi, że zarobiłeś więcej. Kredyt jest tańszy. Jak Ci się powinie noga to dostaniesz dopłaty i rząd dorzuci dodatkowe wakajki kredytowe. Nie wspominając o tym, że po 5 latach możesz sprzedać nierucha i zapłacić 0 podatku dochodowego od tej transakcji XDD
Opłaca się
  • Odpowiedz
@GOHAN: możesz sobie kpić ile chcesz, ale nieznajomość angielskiego w wieku 35 lat, gwałcenie prawa budowlanego podczas projektowania wnętrz i podpisywanie się pod czyjąś pracą projektową jest betonem intelektualnym i twoje docinki możesz sobie wsadzić w tyłek. Poza tym nie każdy dostał mieszkanie po dziadkach na pierwszego flipa w latach hossy gospodarczej
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: #!$%@? typie xD Piszesz, że idiotami są ludzie, którzy robią hajs i wymieniasz argumenty, że im się w życiu udało wygrać w loterii losowej a Tobie nie xD A w wieku 35 lat nie zna angielskiego xD Bo nie musi xD Idz i śmiej się z Muska, że jest miliarderem tylko dlatego bo miał bogatych rodziców i dali mu hajs na rozkręcenie firmy xD Tylko, że on nadal jest miliarderem
  • Odpowiedz
@GOHAN: Porównywanie Muska, który faktycznie coś stworzył i #!$%@?ł do p0lskich kombinatorów i cwaniaków - ty jesteś normalny? Jeśli chodzi o mnie to chodziłem wtedy do szkoły, więc no faktycznie po prostu rzuć liceum i rób flipy bro, dzięki za poradę XD
  • Odpowiedz