Wpis z mikrobloga

Po wczorajszej akcji w #sejm naprawdę mnie wkurza stawianie znaku równości między akcją Brauna, a wchodzeniem w czasie strajku kobiet do kościołów w czasie mszy z kartkami.

Powiedzcie mi do cholery kiedy ostatnim razem polscy rabini wraz z menorą sprawili, że chcieliście wyjść na ulicę bo dzięki nim wprowadzili przepis który ma wpływ na wasze życie? Ja sobie nie przypominam. Przy kościele w teorii w świeckim państwie niestety co chwila widać ich wpływ i pomysły. Aborcja to najbardziej jaskrawy przykład. Dzięki temu kobiety boją się zajść w ciąże. Partnerzy razem z nimi obawiają się tego co będzie jak się pojawi komplikacja. Wchodzenie z butami w życie innych to naprawdę nie jest najlepsza metoda na zdobycie poparcia. Tylko, że kościół w Polsce oprócz wpływu na władzę (starczy sam Rydzyk, ale o biskupach nie można zapomnieć) dodatkowo odwala przy pedofili czy robiąc wały na nieruchomościach. No, ale wejście na mszę bo ludzi dociśnięto do mega #!$%@? to już przecież nie można.

Do tego w tym zajebistym Sejmie geniusz po x latach kiedy zapalona menora nie robiła żadnego problemu nagle jednak ją zauważa i jeszcze dumnie broni swojego zachowania. Ja rozumiem, że mamy demokrację i ten facet się dostał do Sejmu bo tak chciał lud, tylko niech ten sam lud się potem nie dziwi, że druga strona też wpuszcza takich samych skrajnych wariatów.

Bosak dostał najbardziej po dupie bo już go chcą pozbawiać stołka wicemarszałka, a chłopina do końca nawet nie wiedział co Braun odwalił jak zaczął gadać na mównicy. Kiedy zaczął odpływać to mu przerwał. Hołownia też przecież dal mu coś powiedzieć. No, ale dla Lewicy to już styka.

Tak samo latanie za wicemarszałkiem sejmu przez dziennikarzy. Czy oni nie potrafią odpuścić? Muszą za tymi posłami biegać? Wtykać te mikrofony pod twarz? Jakby mnie gonił taki Knapik z TVN-u to też nie miałbym ochoty z gościem rozmawiać. Gość coraz bardziej się odkleja i dokańcza wypowiedzi za rozmówcę czy nie pozwala mu dokończyć wypowiedzi.

Na koniec creme de la creme. Największa partia opozycyjna, która wygrała wybory będzie twierdzić, że to wina Marszałka Hołowni bo za ich Marszałka coś takiego by się nie stało. Ja nie wiem jaki trzeba mieć gwóźdź w mózgu, żeby na takie tłumaczenie wpaść.
Potem oczywiście nie mogą poprzeć potępienia akcji Brauna bo MUSI, ale TO MUSI się znaleźć coś na temat tego, że w Polsce co chwila są akcje antykatolickie. Jak coś takiego się czyta to się zastanawia kto im sprał mózgi, że zawsze, ale to zawsze musi świat wyglądać tak jak oni chcą i jak oni go widzą.
#konfederacja #bekazlewactwa #bekazpisu #polityka
  • 25
@Darth_Gohan Aborcja nie jest sprawa światopoglądu czy religii. Aborcja to morderstwo. Religia nie ma tu nic do rzeczy. Nie zabijasz i nie kradniesz bo religia tego zabrania? Po prostu jesteś przyzwoitym i dobrym człowiekiem. Raz jeszcze - religia nie ma tu nic do rzeczy. Podobnie jak do aborcji.
@meres:

Aborcja nie jest sprawa światopoglądu czy religii. Aborcja to morderstwo.


Jak nie jest kwestią światopoglądu? To kobieta która poroni z przyczyn naturalnych jest mordercą? Kiedy człowiek staje się człowiekiem? Po pierwszym podziale komórkowym? W momencie zapłodnienia? Czy może jak przestaje przypominać inne zarodki?

Mogę być dobrym i przyzwoitym człowiekiem, ale nie będę zmuszał zgwałconej kobiety do urodzenia dziecka jej oprawcy. Tak samo jak nie będę zmuszał kobiety do urodzenia dziecka
@Darth_Gohan: tylko, że msza święta odbywała się w kościele, czyli w miejscu do tego przeznaczonym. Dlaczego żydowskie gusła mają miejsce regularnie w Sejmie? To powinno być zlikwidowane. Sejm to nie miejsce na religijne obrządki.

Nie, nie pochwalam tego co zrobił Braun i uważam, że jest odklejony od bardzo dawna.
@USSCallisto:

Dlaczego żydowskie gusła mają miejsce regularnie w Sejmie? To powinno być zlikwidowane. Sejm to nie miejsce na religijne obrządki.


Bo była na to zgoda. Regularnie odbywają się też uroczystości innych obrządków.

Ja się zgadzam z Tobą dlatego zwyczajnie uważam, że teraz jest idealny moment na rozpoczęcie tej dyskusji. Wywalamy religię kompletnie z Sejmu więc również demontujemy krzyż z sali plenarnej.
@Hubert_von_Mai:

#!$%@? fajnopolackie. Z perspektywy ateistycznej mogę powiedzieć, że obie sytuację są de facto tożsame


Trzeba mieć gwóźdź w mózgu, żeby porównywać niczym nieszkodzący obrzęd majacy pozytywny wydźwięk z wtrącaniem się i ingerowaniem w czyjeś życie. Jak rozumiem tak samo równo potraktujesz Brauna jak protestujących przeciw SCT, bo przecież każdy protest to to samo i to, że ktoś widzi różnice to "próba racjonalizacji"?