Wpis z mikrobloga

#dziendobry #ciekawostki
Garść ciekawostek do porannego sranka:

1. Apple ma więcej pieniędzy niż amerykański skarb państwa.

2. Ponad 50% Afrykanów nie ukończyło 25 lat, a 41% afrykańskich dzieci, w przedziale 5-14 lat podejmuje pracę.

3. Uważa się, że 90% Azjatów nie toleruje laktozy, a 50% nie posiada enzymu wątrobowego do metabolizowania alkoholu.

4. W Nowej Zelandii nie ma węży.

5. 90% słodkiej wody znajduje się na Antarktydzie.

6. 10% ze wszystkich zdjęć istniejących na świecie zostało zrobione w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

7. W dniu narodzin ryzyko śmierci jest 14% wyższe niż w jakikolwiek inny dzień, a 40% ludzkości nie dożywa swoich pierwszych urodzin.

8. Istnieje trzy razy większe ryzyko, że zginiemy w katastrofie lotniczej niż, że zostaniemy zaatakowani przez pumę.

9. W Arabii Saudyjskiej nie ma ani jednej rzeki.

10. W książce Jerome K. Jerome pt.: "Trzech panów w łódce" pierwsze zdanie brzmi: " Było nas czterech."
  • 33
@xer78: doczytałem że trzymają to w gotówce albo ekwiwalencie gotówki, czyli jako aktywa pieniężne- czyli np nie wliczają się w to obligacje ani akcje firm i podobne środki których nie można natychmiastowo użyć. Czyli nie obracają tymi pieniędzmi a co najwyżej trzymają na “rachunku oszczędnościowym”
  • 0
@a665321

co rozumiesz przez "obracają tymi pieniędzmi"?


Obracają w palcach albo puszczają monetę w ruch wirowy na blacie biurka...
Na koncie też tyle nie trzymają tylko obracają tymi pieniędzmi. Po uj mieliby trzymać miliardy "na koncie"?

Taka kasę trzyma się w aktywach i pasywach.


@xer78: no to jak sam widzisz nie masz racji, nie trzymają "w pasywach" a na koncie.
Istnieje trzy razy większe ryzyko, że zginiemy w katastrofie lotniczej niż, że zostaniemy zaatakowani przez pumę.


@SlodzeGorzkieZale: często powtarzany i typowy błąd związany z interpretowaniem statystyk. Wbrew pozorom, często w takiej czy innej formie nieoczywisty. Takie zdanie nie mówi absolutnie nic, bez uwzględniania np. statystyk liczby przebytych lotów, trasy, wycieczki na sawanny tip.
Prawidłowe zdanie brzmiałoby "3 razy więcej ludzi umiera w katastrofach lotniczych niż w wyniku ataku pumy"

90% słodkiej
@NieBendePrasowac: dziecko mi dzisiaj spać nie dawało więc siedziałem w nocy na kiblu i googlalem sobie ciekawostki, ale zdaję sobie sprawę, że mogły nawet nie stać obok prawdy co zaznaczyłem w komentarzu. Tak czy inaczej mam nadzieję, że kilka osób rano dzięki temu się rozbudziło, kilka innych zainteresowało żeby zgłębić bliżej któryś temat, ktoś wykorzysta je w bajerze do laski na imprezie, a jeszcze inne, jak widać powyżej, skłoniło to do
@Krzysztof53647: informacja to jeszcze nie wiedza, a wiedza to jeszcze nie mądrość młody padawanie. Liczyłem, że podasz aktualne dane, ale widocznie faktycznie brak mi rozumu i kiepsko liczę... Choć smarując dziś posta liczyłem też, że pomogę się komuś wypróżnić i zobacz, udało się... Zesrałeś się. (σ ͜ʖσ)