Wpis z mikrobloga

Popuśćmy wodzę fantazji. Jutro Braun pojawia się na konferencji Korwina i mówi, że odchodzi z Konfederacji i przyłącza się do nowej partii Korwina. Po odejściu Brauna i trzech jego kolegów braunistów Konfederacja traci klub poselski i zostaje kołem poselskim (takim jak trzech posłów Kukiz 15). Bosak zostaje odwołany z funkcji wicemarszałka (co jest raczej pewne biorąc pod uwagę, że Kaczyński zapowiedział poparcie PiSu wniosku o odwołanie).

W efekcie partia Korwina wchodzi do sejmu od razu, a Konfederacja traci miejsce w prezydium sejmu, klub poselski a może i dostęp do konwentu seniorów. Kto wie może jeszcze jacyś posłowie przeszliby do nowej partii.

Korwin pisze wtedy na Twitterze coś w stylu: "Naprawdę myśleliście, że możecie mnie tak po prostu wyrzucić z partii??"

Ciekawe na ile to prawdopodobny scenariusz, czy może jednak ten wybryk Brauna nie jest częścią żadnego planu (no może poza tym pisanym w Moskwie).

#sejm #konfederacja #polityka
  • 4
@ozymandiasz: Kaczor chce poprzeć odwołanie Bosaka z jednego powodu: nie będzie wtedy w prezydium żadnego przedstawiciela opozycji i będzie można 24h/dobę wołać "oddajcie fotel naszej Elusi".
Imho jeśli Konfa wykluczy Brauna czy Braun sam odejdzie, to nie ma żadnego przyczyny, żeby Bosaka pozbawiać stanowiska, tym bardziej, że dobry obyczaj wymaga, żeby opozycja jednak miała swojego człowieka w prezydium. Niezależnie co tam sobie myślą na Lewicy.

A sojusz Brauna z Korwinem to
@JPRW zdaje sobie sprawę dlaczego PiS poprze odwołanie. Uważam wręcz, że koalicja powinna Bosaka wybronić, chociaż tutaj nie jestem pewien czy byłyby to jeszcze szachy 5D czy już szachy dla debili ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak na marginesie to tak po ludzku jest mi go trochę szkoda bo widać było jak mu zależało na tym stanowisku. A tak to zostanie ukarany za coś na co nie miał większego