Wpis z mikrobloga

@essos: Jeśli bierzesz Fina to nie ma potrzeby. Jeśli chodzi o dht, to olej z palmy sabałowej, działa z podobną mocą co pokrzywa lub zielona herbata czyli kilka % dht.
  • Odpowiedz
@essos: Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije. Wszystko co wymieniłem i melatonina to ułamek z tego co da Fin. Jeśli boisz się ewentualnych skutków ubocznych od Fina, to rozważ mikronakłówanie, szampon z ketokonazolem lub piramidem olaminy, herbatki z zielonej herbaty, pokrzywy, skrzypu i wcierki. Masaż skóry głowy jest nierozłączny. Minox to droga w jedną stronę i nie zaleca się brania go bez blokera dht. Szczerze, też się bałem. "
  • Odpowiedz
  • 0
Minox to droga w jedną stronę i nie zaleca się brania go bez blokera dht.


@Jacare123: W jedną strone tzn. jaką? I dalczego nie zaleca sie tego brac bez fina? Zakladając ze nie mam jakiegos agresywnego lysienia, to to co mi wypadło i jeszcze wypadnie na zakolach i koronie, nie moze byc przykryte nowymi wlosami od minoxidilu?
  • Odpowiedz
@essos: Minox to droga w jedną stronę, to znaczy że bierzesz go do końca życia, lub do kiedy chcesz mieć włosy. Efekty końcowe masz do 18 miesięcy, ale bierzesz do końca, nie ważne czy tracisz czy zyskujesz włosy. Jeśli odstawisz, wszystko co zostało pobudzone minoxem, przez jego brak wypadnie. Nie zaleca się brania minoxa bez Fina, ponieważ Minox zwiększa miejscowo przepływ krwi,która zawiera dht, które uderzy w mieszki włosowe. Jednocześnie
  • Odpowiedz
  • 0
Minox to droga w jedną stronę, to znaczy że bierzesz go do końca życia, lub do kiedy chcesz mieć włosy. Efekty końcowe masz do 18 miesięcy, ale bierzesz do końca, nie ważne czy tracisz czy zyskujesz włosy. Jeśli odstawisz, wszystko co zostało pobudzone minoxem, przez jego brak wypadnie.


@Jacare123: A jeśi odstawie minoxidila to nie wypadną dzięki finowi?

Nie zaleca się brania minoxa bez Fina, ponieważ Minox zwiększa miejscowo przepływ
  • Odpowiedz
@essos: Jeśli chcesz odstawić Minox to lepiej go nie bierz. Najpierw wypadną włosy kiedy zaczniesz brać. Następnie wypadną włosy które dzięki niemu wyrosły. Ostatecznie, wydasz pieniądze, nerwy, stres tylko po to aby zobaczyć że masz mniej włosów.
  • Odpowiedz
@Jacare123: A da się jakoś zapobiec wypadaniu włosów bez ładowania w siebie leków, od których moje ciało będzie uzależnione, albo stanę się impotentem? Pytam, bo już zaczynają mi się rzadkie włosy na czubku głowy robić, a nie mam jeszcze 25 lat XD
  • Odpowiedz
Niestety, jesteśmy na wojnie z genetyką. Gdyby herbatka lub wcierki działały, to nikt przy zdrowych zamysłach nie bawił się hormonami.
  • Odpowiedz
@TypicznyMaciek: Jeśli chcesz naturalne, to wcieraj co chcesz, powodzenia! Cierpisz na chorobę nieuleczalną i jedyne co możesz, to zacząć się leczyć. Nie wyleczysz się, możesz to odwrócić (jeśli będzie git), zatrzymać lub spowolnić.
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli chcesz odstawić Minox to lepiej go nie bierz. Najpierw wypadną włosy kiedy zaczniesz brać. Następnie wypadną włosy które dzięki niemu wyrosły. Ostatecznie, wydasz pieniądze, nerwy, stres tylko po to aby zobaczyć że masz mniej włosów.


@Jacare123: Chcialbym go odstawic tylko wtedy jesli bede mial skutki uboczne, bez powodu bym tego nie robil. Czyli ogolem sugerujesz ze odstawiajac minoxidila ubędzie mi wiecej wlosow niz jakbym z nim nie zaczynal?

Finasteryd
  • Odpowiedz
Jeśli masz nadciśnienie tętnicze to nawet go nie poczujesz. Wszystkie skutki uboczne dostrzeżesz raz dwa. Na tyle szybko że nowe włosy Ci nie wyrosną. Jedynym permanentnym skutkiem ubocznym odstawienia minoxa jest to, że stracisz włosy które dzięki niemu wyrosły. Będzie to jednoczesny desant wszystkich zyskanych włosów. Te które się polepszyły a nie wypadły, będą słabsze niż przed rozpoczęciem kuracji. Jeszcze raz, Fin to bloker a Minox to stymulant. Fin blokuje dht, a
  • Odpowiedz
@essos Majac 25 lat i bedac ogolnie o dobrym zdrowiu szanse na uboki z fina sa praktycznie zerowe, jedynie nakrecajac sie na nie mozesz je dostac (efekt nocebo). Jak ogarniasz angielski to zobacz sobie filmiki na yt od Haircafe czy moreplatesmoredates, nie nakrecaja spirali strachu przed ubokami i opieraja swojego opinie jedynie na powaznych i dobrze przeprowadzonych badaniach.
  • Odpowiedz
  • 0
Majac 25 lat i bedac ogolnie o dobrym zdrowiu szanse na uboki z fina sa praktycznie zerowe


@lilramzes: Ale wiadome ze trzeba brac to cale zyciei uboki mogą np. pojawic sie np po 30 czy kiedykolwiek gdy zdrowie sie pogorszy. Poza tym mam tez obawy ze gdy zdrowie zacznie mi sie pogarszac zawsze bede zwalal na fina lub mina, a przyczyna moze byc inna
  • Odpowiedz
@essos to wtedy odstaw, ale przez kilka lat sobie przedluzysz istnienie wlosow na glowie, powiem to tez w inny sposob… kazdy kto jest na finie i ma brak ubokow pluje sobie w brode ze szybciej nie zaczal
  • Odpowiedz