Wpis z mikrobloga

#pytanie #malzenstwo #zwiazki #rozwod
Czy po rozwodzie bez orzekania o winie (wszystko polubownie) samochód który mam muszę jakoś zgłaszać/przepisywać? Żona nie chce mieć z nim nic wspólnego i generalnie jak go w przyszłości sprzedam to chyba nic z tego nie wyniknie (w dowodzie jestem tylko ja).
Czy jednak sędzia na sprawie rozwodowej będzie się pytał o takie rzeczy jak samochód etc. ?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krckrc: Ale co powiemy. Normalnie każde dokumenty będziesz se zanosił do skutku jak nie przyniesiesz za pierwszym razem. Sąd będzie wiedział wszystko. Dom, samochód, wysokość zarobków miesięcznych, etc. Od obojgu z was nie że tylko ty.
  • Odpowiedz
  • 0
@SarahC: Sama żona jako powódka napisała w pozwie rozwodowym "Strony nie posiadają dzieci ani znaczącego wspólnego majątku"
Teraz ja mam odpisać na Pozew "Jednak mamy jakiś majątek: w postaci samochodu" ?
  • Odpowiedz
  • 0
@heniek_8: ok, czyli rozwód rozwodem, a po nim jeżeli nie mamy od siebie żadnych żądań typu "oddaj mi połowę samochodu" to sobie spokojnie będziemy żyli i w przy ewentualnej sprzedaży samochodu za kilka lat normalnie to robię (jestem sam wpisany w dowód) i w zasadzie tyle?
  • Odpowiedz
@krckrc: tak, ona może wystąpić z pozwem o podział w zupełnie innej sprawie później, możecie też dokonać podziału np przed notariuszem.
Najlepiej by było wpisać w tej twojej odpowiedzi na pozew, że strony nie mają majątku i nie zgłaszają avi nie będą zgłaszać do siebie roszczeń w tej sprawie. To będziesz miał na wyroku już czystą sprawę. Ale albo poszukaj na stronach prawniczych jak to zrobić, albo zapłać prawnikowi żeby
  • Odpowiedz
@krckrc: z punktu formalnoprawnego najbezpieczniej byłoby to ogarnąć w postaci umowy darowizny/sprzedaży swojej części do praw w samochodzie przez żonę na Twoją rzecz, lub zrzeczenia się praw do przyszłych roszczeń. To by pozwoliło uniknąć niepotrzebnego zamieszania w przyszłości gdyby sobie "przypomniała" że jednak chce swój udział w tym samochodzie. Temat wart uwagi gdy samochód jest dużo wart.

Z punktu czysto praktycznego, jeśli w umowę zakupu jesteś wpisany wyłącznie Ty i
  • Odpowiedz
  • 0
@hehasnoname: w którym momencie trzeba byłoby taką umowę darowizny sporządzić? już po rozwodzie? Czyli spisanie umowy, tak żeby po prostu mieć na to papier w przyszłości
  • Odpowiedz
@krckrc: moim zdaniem jak nawet zrobisz jakąś darowiznę z tym samochodem, to nie zamyka tematu podziału, jak nie samochód, to można wyciągnąć meble czy inną pralko suszarkę.
Jeżeli dla niej jest ok żeby się zgodzić na sprawie że wszystko jest między wami podzielone, to idź w to
  • Odpowiedz