Wpis z mikrobloga

#psy #behawiorystyka #psiaki #psiarze #maltanczyk Mam problem z psem, bardzo przezywa zostawanie samemu. Gryzie drzwi, futryny i za wszelka cene chce sie wydostac z pomieszczenia. Wczesniej dostawal caly dom otwarty ale tez niszczyl bo chcial wyjsc i nas szukac. Jak sobie poradzic? Szczeka, wyje i rozpacza jak widze go na kamerce. Do tego wspina sie i wchodzi wszedzie gdzie tylko da rade. Kiedys wydostal sie z metalowego kojca ja malpa a jest to mini maltanczyk...
  • 11
  • Odpowiedz
@havocki: zamykanie go na małej przestrzeni nie przyniesie nic dobrego. Jeżeli normalnie ma do dyspozycji cały dom, a gdy wychodzicie zostaje zamknięty, to jest to dodatkowy stres.
  • Odpowiedz
@havocki: spróbuj znaleźć kogoś online (przy lęku separacyjnym to nie jest problem). Po tipach od randomów z internetu możesz pogorszyć sytuację
  • Odpowiedz
@havocki: NIe, nie poda Ci takich typów, chyba ze to oszust. Rady z netu to jedno a konsultacja na miejscu z psem to drugie. W trakcie konsultacji behawiorysta sprawdzi i wypróbuje oraz pokaże Ci jak masz pracować z psem. A tipy z internetu są czasem skuteczne a czasem nie. Jak drogo to możesz przy okazji najbliższej wizyty w Polsce zapisać się do sensownego bahawiorysty. Możesz też policzyć straty jakich dokonał pies
  • Odpowiedz
@havocki poradziłeś sobie z problemem? Kiedyś moja ciotka miała podobnie z psem i jak wychodziła to zostawiała chociażby włączony telewizor żeby pies cokolwiek słyszał i ponoć to działało
  • Odpowiedz