Wpis z mikrobloga

@tos-1_buratino:

Demokratów oceni historia bo to oni maczali palce w rozpętaniu wojny domowej w Syrii, Libii i kilku innych miejscach w czasie tzw. arabskiej wiosny. Potem chcieli ten sam schemat zastosować na majdanie. Na Ukrainie która wtedy była krajem mlekiem i miodem płynącym wobec tego co jest teraz. Tymoszenko siedziała za korupcje w pierdlu ale dla normalnego Ukraińca to nie był jakiś duży problem. W ukraińskim doniecku nowo wybudowany stadion na euro 2012. Handel z Europą, handel z Rosją.

To co Ukraińcy #!$%@? to się w pale nie mieści. Jakby przeciętny Ukrainiec wiedział czym się to skończy to byłby za rozpi****niem tego majdanu wojskiem. Widać tutaj mądrość ś.p. generała Wojciecha Jaruzelskiego który ogarnął temat u nas, potem wystarczyło poczekać do 89 i mieliśmy wolność bez samobójczej wojny z ruskimi.


Podoba mi się ten wpis, wywołał u mnie taką refleksję, że po 2014(a nawet 2008) powinni przestać fikać i przeczekać putina, bo wtedy i w Rosji mogłaby nastąpić jakaś odwilż i zgoda na demokratyzację. Jakiś kolejny, może bardziej szczery, reset z nowymi władzami.

Niestety skończyło się zwarciem, a symptomy, żeby ze świrem tymczasem nie zadzierać, przecież były usłane trupami Czeczenów, Gruzinów, nawet swoich(kursk, dubrowka, biesłan).

Granie na zwłokę niczego oczywiście nie gwarantowało, ale czy przecież nie na to liczy łukaszenkowska Białoruś?

#ukraina #rosja #wojna #bialorus #gruzja #reset #usa #majdan #polityka
  • 10
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino:
@Honorowy_dawca_mysli:

Granie na zwłokę niczego oczywiście nie gwarantowało, ale czy przecież nie na to liczy łukaszenkowska Białoruś?


I czy nie tego doczekała Polska, zaledwie w kilka lat, po takiej traumie jak stan wojenny?

Cholera, może za kilka lat, jak putin się przekręci - jeszcze Białorusini podziękują Łukaszence, że udało mu się stłumić protesty opozycji i uniknąć wciągnięcia kraju w takie bagno, jakiego doświadcza ukraina, bo demokratyzacja zajdzie pokojowo i
  • Odpowiedz
  • 14
Granie na zwłokę niczego oczywiście nie gwarantowało, ale czy przecież nie na to liczy łukaszenkowska Białoruś?


@Honorowy_dawca_mysli: XDD Idź ty już spać. Łukaszenka gra na zwłokę już prawie 30 lat i przez te trzy dekady uzależnił swoje państwo od Rosji na każdym możliwym poziomie od importu surowców i gospodarki po politykę obronną i kwestie językowo-tożsamościowe. Ale fakt, w zamian zbudował opresyjną dyktaturę oraz zyskał poklask Jacka Wilka i innych tego typu
JPRW - >Granie na zwłokę niczego oczywiście nie gwarantowało, ale czy przecież nie na...

źródło: comment_1635237534wCkc9SBwCYvV0CjM7pJNYB

Pobierz
  • Odpowiedz
@JPRW:

XDD Idź ty już spać.

Łukaszenka gra na zwłokę już prawie 30 lat i przez te trzy dekady uzależnił swoje państwo od Rosji na każdym możliwym poziomie od importu surowców i gospodarki po politykę obronną i kwestie językowo-tożsamościowe. Ale fakt, w zamian zbudował opresyjną dyktaturę

A jednak nie dał sobie za*ebać terytorium i zniszczyć go wojną.
Możesz się z tym nie zgadzać, ale moim zdaniem masz zbyt ciasne horyzonty, żeby
  • Odpowiedz
Pojedyncze ofiary represji Łukaszenki to będzie mała cena, jeśli Białoruś dołączy do europejskiej rodziny w sposób pokojowy, tak jak dołączyła Polska, w której, także panowała dyktatura i także były jej ofiary.


@Honorowy_dawca_mysli: A sorry, ja myślałem, że ty jesteś po prostu odklejony, a ty trollujesz i parodiujesz januszy geopolityki. Znakomita robota, dałem się nabrać.
  • Odpowiedz
@JPRW:

A sorry, ja myślałem, że ty jesteś po prostu odklejony, a ty trollujesz i parodiujesz januszy geopolityki. Znakomita robota, dałem się nabrać.

Czyli mianowicie kogo, bo nie kojarzę, żeby ktoś wcześniej wyraził taką myśl i interpretację najnowszej historii - od tego powiedzmy 1981 roku aż po horyzont sięgający tych kilkunastu lat poza 2023?

Wiesz co mój drogi, ja nie mam najmniejszego problemu z tym, że ukraina, mając tyle przesłanek, że
  • Odpowiedz
Wiesz co mój drogi, ja nie mam najmniejszego problemu z tym, że ukraina, mając tyle przesłanek, że to masowy morderca, popełniła spektakularne samobójstwo, podkładając się putinowi, i wcale bym się nie zdziwił, gdyby za te kilkanaście lat, to Białoruś była bliżej UE po jego zgonie, niż ukraina.


@Honorowy_dawca_mysli: Gdyby hipotetycznie Rosja zażądała pod groźbą wojny łącznie z użyciem broni jądrowej wycofania Polski z NATO, ogłoszenia neutralności i powołania nowego rządu z
  • Odpowiedz
Granie na zwłokę niczego oczywiście nie gwarantowało, ale czy przecież nie na to liczy łukaszenkowska Białoruś?


@Honorowy_dawca_mysli: No i #!$%@? jej idzie. Litwa, Łotwa, Estonie nie #!$%@?ły się w tańcu, twardo po rozpadzie sojuza szły na Zachód i doszły.

Ukraińcy, Białorusini nieco zaspali i teraz płacą daninę krwi - Ukraińcy już, Białorusini na masową skalę zaczną niedługo.
  • Odpowiedz
@Honorowy_dawca_mysli: @JPRW @Filipterka25 Łukaszenko przeprowadzil rusyfikacje a Bialorus jest kompletnie uzaleziona od rosyjskich dotacji bez tego beda mieli tam armagedon. Marzyl mu sie przeciez Kreml z tego powstal ZbiR. Nie przewidzial ze Putin odbije sie na ropie i gazie (wzrost z redokrodow niskich cen w 99 do najwyzszych w histori ktore utrzymuja sie do dzis) Torpedowal wszystkie proby zblizenia z Polska tak ze Rosja Putina bylo latwie jak np w okolicach
  • Odpowiedz