Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio posłuchałem z ciekawości paru nut z polskiego hip hopu i to co teraz wychodzi, to #!$%@? dramat. Serio, nie ma treści, jakiegokolwiek przekazu, większość to asłuchalne gówno z wyciem na autotune z tekstami o ruchaniu #!$%@?, chlaniu, ćpaniu i gangsterce, a nurt, z którego w naszym kraju ten gatunek wyrósł, czyli tzw. rapu społecznego jest jak na lekarstwo. Sytuację ratuje trochę Polska Wersja, ale to i tak za mało... Jakieś gangsta Maliki, gm2l, jakieś dżozefy na monotematycznych tekstach... Jakiś pseudopozer Mata... Serio? Tak naprawdę dziś wygląda ta muzyka???? #!$%@? mać, jeszcze dekadę temu wychodziły rapowe numery bez tego #!$%@? autotune'a a teraz jest to prawie w każdym rapowym tracku. Co więcej, nawet starzy wyjadacze chcąc uszczknąć z trendów, spikną się czasem z jakimś popularnym pajacem tylko w imię zasięgów. Przykro na to patrzeć, dokąd ta scena zmierza. Nie wiem czy już przez to zidiocenie społeczne już nawet sluchacze obniżyli na tyle pułap swoich wymagań, że wystarczy im jakiś numer o ruchaniu dziwek, wciąganiu koksu i paradowania z plastikowymi replikami klamek. Kiedyś słuchacze byli głodni treści, dzisiaj jest totalnie na odwrót. Dobrze że chociaż np. O.S.T.R. decyduje się na nagrywanie w tym starym, dobrym stylu ("042 Requiem") którego aż miło posłuchać. A czy którykolwiek z tych współczesnych "raperów" nawijających o niczym nabrałby chociaż coś w takim stylu? Wątpię...

#hiphop #polskirap #ostr #oldschool #slon #pih
Drill90 - Tak ostatnio posłuchałem z ciekawości paru nut z polskiego hip hopu i to co...
  • 7
@Drill90: Nawet Dre powiedział niedawno że rap ma ewulować a jak się komuś nie podoba to niech nie słucha. Proste. Twój problem to to że wrzucasz wszystkich do jednego wora, ignorancka opinia więc się nie dziw że coś Ci nie pasuje.