Wpis z mikrobloga

Czy Polska powinna ograniczyć pomoc dla ukrainy jedynie do humanitarnej oraz militarnej - stosownie do naszych możliwości?

Czy nadal - szeroko rozchylać nogi gospodarki przed ukraińskimi braćmi, i biernie patrzeć jak zarzynają nam rolnictwo i transport ich argo-holdingi i dmytro-transy?

PS. Pamiętacie te okresy przejściowe dla naszych firm po wejściu do UE, kwoty, ograniczające produkcję, w branży rolniczo-spożywczej, normy, dyrektywy, przepisy?

No to ukrainy one nie dotyczą i mogą nas zalać wszystkim co mają od razu xD

#rosja #polska #protest #wojna #przewoznicy #ukraina

Pomoc dla ukrainy

  • Tylko humanitarna i militatna 81.8% (54)
  • J.W + kłopoty gospodarcze wywołane otwarciem rynku 18.2% (12)

Oddanych głosów: 66

  • 15
  • Odpowiedz
PS. Pamiętacie te okresy przejściowe dla naszych firm po wejściu do UE, kwoty, ograniczające produkcję, w branży rolniczo-spożywczej?


No to ukrainy one nie dotyczą i mogą nas zalać wszystkim co mają xD


@Honorowy_dawca_mysli: Jesteś pisowcem czy tylko zwyczajnym nieogarem, że nie rozumiesz, że te wszystkie zniesienia ceł, liberalizacje zasad transportu, otwarcia rynku etc. nastąpiły, bo zgodziły się na to rządy państw członkowskich UE w tym hiper-giga-ultrasuwerenistyczny rząd Najjaśniejszej Rzeczypospolitej?
  • Odpowiedz
@Honorowy_dawca_mysli: Nie ma w ankiecie opcji o zawieszeniu całkowicie wszelkiej pomocy, więc piszę tutaj. Uchodźców należy brać, zarówno z przyzwoitości, jak i czystej kalkulacji. Natomiast ukraina była, jest i będzie problemem dla Polski. Powinniśmy grać na jej całkowite wyniszczenie.
  • Odpowiedz
@JPRW:

Jesteś pisowcem czy tylko zwyczajnym nieogarem, że nie rozumiesz, że te wszystkie zniesienia [..] nastąpiły, bo zgodziły się na to rządy państw członkowskich UE w tym hiper-giga-ultrasuwerenistyczny rząd Najjaśniejszej Rzeczypospolitej

Otworzyłeś mi oczy! Jeśli zgodził się na to wszystko rząd RP - to znaczy, że można wymagać od rządu RP ich rewizji?!

Jupi, o to tylko mi chodzi.
  • Odpowiedz
@Honorowy_dawca_mysli: Możesz się domagać od rządu gwiazdki z nieba, to są decyzje na poziomie europejskim i tam muszą być załatwione. A załatwienie ich, wbrew temu, co obserwowaliśmy przez osiem lat, nie polega na obrażaniu się i na tupaniu nogami.
  • Odpowiedz
@JPRW:

Możesz się domagać od rządu gwiazdki z nieba, to są decyzje na poziomie europejskim i tam muszą być załatwione.

Mogę wymóc na rządzie podjęcie działań, np. protestem na granicy, kiedy cierpi moja branża. To chyba nie przestępstwo?
  • Odpowiedz
@JPRW:

Dopóki protest jest legalny to nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cieszę się, że ktoś to w końcu przyznał, gdyż protest ten miał prawne umocowanie, a jednak takie osobniki jak bajzeman opluwały protestujących i oczerniali ich nazywając onucami i innymi epitetami, sugerującymi, że robią zamieszanie na zamówienie Moskwy.
  • Odpowiedz