Wpis z mikrobloga

@radziuxd: na ile woltow to jest projektowane? Jak 12/24 to spróbowałbym podłączyc pod dwie żyły (niestety które trzeba ustalić testem) tak aby dać stały prąd dla ledów.
A potem połączyć to do jakiegoś małego zasilacza AC/DC i mieć z głowy.
@radziuxd: ścieżki są pod spodem. Na moje oko ten glut/IC steruje tranzystorem - to wszystko.
Trzeba by dolutować kabelek do bazy tranzystora - tak aby był cały czas otwarty.
Ale to trzeba prześledzić ścieżki PCB. Bazę trzeba wysterować przez rezystor do poziomu nasycenia tranzystora.
Ja wiem, że elektronika bywa ciekawa i na mirko mamy specjalistów (bez złośliwości) w tym temacie, ale dla własnego bezpieczeństwa, nie wiem czy jest mądre przerabiać jakieś gluty z Chin w formie zwierania obwodów? Kto wie jak się zachowa ten egzemplarz przy stałym przepływie?

Chociaz patrząc na ceny ledów to chyba bezpieczna przeróbka będzie droższa niż komplet z jakiego Actiona czy innego Lidla.
@radziuxd: To tak tylko prewencyjnie. Tam nie ma transformatora. Grzebiesz na żywca w 230V - jest tylko mostek prostowniczy na 4 diodach, pewnie IN4001.
@radziuxd: no i gratulacje, ale zwróć też uwagę na post @hiperchimera - on ma rację, chińskie tego typu wynalazki bywa, że jadą po bandzie z parametrami, tu w te ledy może być dla jaśniejszego świecenia pakowany taki prąd, że przy ciągłym świeceniu nie pożyją zbyt długo.
@Jarek_P: ale one zawsze mi świeciły światłem ciągłym, mam je już 4 rok, tylko #!$%@?ło mnie wciskanie 8 razy guzika przy każdym podłączeniu i dyskwalifikowało to podłączenie ich to gniazdka wifi.
teraz będzie można podłączyć pod smart gniazdko. ( ͡ ͜ʖ ͡)


@radziuxd: swoją drogą, chyba czas pomyśleć nad projektem uniwersalnego sterownika do takich ledowych łańcuchów, ale wspierającego już HA :)
Fabrycznie WLED, obsługa WS28xx.

Puszczam przez to 3A na 12V dla WS2811


@jack_: paaaanie, ale ja nie o tym. Jest pierdylion kontrolerów do programowalnych WSów, do taśm 12V i 24V, mnie zaś chodzi o kontroler do najpopularniejszych chyba i z pewnością najtańszych łańcuchów jak ten u OPa. Dwa albo cztery stringi zasilane z 230V, upitalamy fabryczną gównokostkę, zamiast niej podłączamy sterownik z wyjściami 4x230V z regulacją fazową i jedziemy z koksem.
Zależy jak prosto chcesz iść... MOC3021.


@jack_: jak to układowo zrobić, to ja wiem, mam powiedzmy pewne doświadczenie w tego typu projektach, pytałem o gotowce (hardware'owe), bo raz, że uświadomiłem sobie przy tej dyskusji, że mam jeszcze w domu dwa łańcuchy z takimi gównosterowniczkami jak ten opa, a trochę mało czasu do świąt zostało, a po drugie i ważniejsze - takich lampek jest na rynku tyle, że to jest aż dziwne,