Wpis z mikrobloga

Kupiłem internet światłowodowy, przesył chyba 700 mbit/sek, z tym że router znajduje się na dole mojego domu, a na 1 piętrze jest #!$%@? z zasięgiem i potężne lagi w grach online na PS5. Co można z tym zrobić, czy jakiś wzmacniacz sygnału ma sens?
#wifi
  • 12
  • Odpowiedz
Co można z tym zrobić, czy jakiś wzmacniacz sygnału ma sens?


@alaskanskismok: nie, nie ma. Wzmacniacze, repeatery to gówno jest. Ciągnij na piętro przewód (choćby kanałem wentylacyjnym i potem po strychu sobie go dociągniesz gdzie potrzeba) i tam daj drugi accesspoint. Jeśli przewodu bardzo się nie da - spróbuj z powerline. Meshe sreshe to naprawdę nie jest dobre rozwiązanie, ale jeśli bardzo będziesz musiał, to kolejne klocki musisz ustawiać tam,
  • Odpowiedz
na takim Internecie żeby FIFA mi nie ładowała czy inne gry online


@alaskanskismok: czyli właśnie zdecydowanie od tego typu wynalazków się powinieneś trzymać jak najdalej.

Spójrz na to w ten sposób: Ty jesteś na piętrze, mame na parterze i chcecie prowadzić rozmowę. Bezpośrednio ciężko, trzeba się strasznie drzeć a i tak co druga wypowiedź brzmi "COOOO???? MOŻESZ POWTÓRZYĆ???? ALE WOLNIEJ MÓW, BO NIE ROZUMIEM!!!" Tak wygląda w tej chwili twoje
  • Odpowiedz
@alaskanskismok: pokombinować z tym przewodem, bo jakoś pewnie się da. Kanałem wentylacyjnym, czy jakimś szachtem rurowym, kwestia tylko dojścia na parterze do odpowiedniego miejsca.
Jeśli nie, to kupić dwa adaptery powerline i zobaczyć, czy nie da się sygnału przesłać na piętro między gniazdkami sieciowymi? Kup wysyłkowo, sprawdź, czy zadziała, jak nie da rady, to oddasz. Wynalazki typu mesh to ostateczność i wtedy trzeba zadbać o to, by taki "przekaźnik". był
  • Odpowiedz