Wpis z mikrobloga

  • 11
@wezsepigulke: Pisiory nakazują wprowadzenie sct ale nie określają jakie ta strefa ma spełniać normy oraz jaki obszar ma ona obejmować. Może gdyby zrobili jak np ma to miejsce u niemca, że wystarczy norma euro 4 i dotyczy ona ścisłego centrum to pewnie aż takiego oburzenia by to nie wprowadzało. Tymczasem geniusze zrobili w Warszawie taką strefę, że docelowo hybryda z 2013 nie wjedzie. W Krakowie jeszcze lepszy pomysł aby całe miasto
  • Odpowiedz
@Matis666: No i ogólnie rozumiem podejście, ale moim zdaniem Warszawa nie jest takim dużym miastem z ilością samochodów, żeby to był jeszcze duży problem systemowy. Rozumiem miasta w USA, Stambuł, Kair, Moskwa, no, ale to nie ten kaliber. Być może mały zysk nie rekompensuje strat społecznych i lepiej finanse przenieść tam gdzie zysk będzie większy- np. dofinansowanie dla katalizatorów dla starszych aut. To też lepsze dla miasta- lepsze są małe yarisy
  • Odpowiedz
@Morf: no i co z tego że ma te systemy jak i tak emituje więcej? a te systemy i tak będą w nim do pierwszej awarii i zostaną ominięte xD
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: Docelowo euro 6 i euro 6d dla diesla, absurdu dodaje fakt ze norma euro 6 i euro 6d to są dokładnie te same normy, zmienił się jedynie sposób pomiaru. Urzędnicy z jakiegoś powodu stwierdzili że diesel ma spełniać normę euro 6d a benzyna euro 6 mimo iż właśnie w benzynie od 2018 pojawił się filtr gpf. No ale kto zrozumie urzędnika
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: to zależy dla kogo 11letni wóz to stary grat :P Te strefy da sie zrobić dobrze i ja osobiście jestem nawet za tym ale to nie w takiej formie jak się obecnie proponuje, pierwotna strefa jaka miała być w Krakowie czyli obejmująca II obwodnicę z normą euro 3 i 5 była zupełnie w porządku, nie wiem co im #!$%@?ło aby całe miasto chcieć ją objąć.
  • Odpowiedz
@MichaelR: to jest takie urocze że napisałeś rzeczowy komentarz i nikt nawet nie próbuje z nim polemizować tylko dalej #!$%@?ą jakieś kocopoły.

To najlepiej pokazuje że nie chodzi o prawdę tylko konfederuskie urojenia.
  • Odpowiedz