Wpis z mikrobloga

#podatki Może ktoś mi wytłumaczy jak i czy trzeba. Z góry dzięki. Kupiłem 4 myszki komputerowe po 15zł, sprzedałem je po 45, kupiłem też 10 hubów usb, po 15zł sprzedałem po 45. Gdzie i jakie podatki musze oddać jeśli sprzedałem to na allegro/olx? Czy ja musze opłacić VAT?
  • 7
@Techniq no jeżeli sprzedajesz nowy sprzęt to teoretycznie powinieneś działalność gospodarczą założyć nabić to na kasę fiskalna /wystawić fakturę i odprowadzić VAT. Co innego jak sprzedajesz to jako osoba prywatna. Żeby było super zgodnie z prawem to pewnie podatek pccc byś mógł zapłacić ale to jakaś umowę kupna sprzedaży by trzeba było pisać. Tylko jak sprzedajesz jako osoba prywatna ilości hurtowe (raczej nikt prywatnie nie sprzedaje 10 hubów i 4 myszek) to
@Techniq nie ma znaczenia w jaki sposób ty to sprzedasz tylko czy US się o tym dowie :p faktycznie zapomniałem o działalności nierejestrowanej

Od lipca 2023 roku próg przychodów, poniżej którego nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, wynosi 2700 zł miesięcznie.

nie musisz płacić podatku VAT – obejmuje cię zwolnienie podmiotowe, bo przychody z działalności nierejestrowanej nie przekroczą 200 tys. zł w skali roku, chyba że sprzedajesz towary bądź usługi wymagające rejestracji do
@Techniq nawet nie musisz podjeżdżać wystarczy maila do nich napisać oni pieniądze lubią brać więc na pewno Ci pomogą. Zobacz sobie ten link co dałem wyżej tam dużo informacji znajdziesz