Wpis z mikrobloga

@FunkyMonkey: sprzedający miał tłum chętnych na auto, ale czekał na Janka. Kupione od handlarza, sprawdzone przez drugiego handlarza, co może pójść nie tak?
"Nie chciałem kupować auta od handlarza". A ten, co to niby auta sprowadza na zamówienie, to nie handlarz? No i clou programu, "silnik pracuje idealnie, wierzę w to 230k". No pewnie, jak ktoś faktycznie #!$%@?ł kasę w regenerację wtrysków, to auto chodzi idealnie. Bo nowe to one raczej
@jerzu70: @FunkyMonkey mam Focusa Mk2 1.6 TDCI z 2009r i przebieg 750k i silnik żyleta. Wsiadam, przekręcam kluczyk i jadę, także te jego "wierzę w te 230k" to idź pan w #!$%@? xD Od dawna nie patrzę na przebieg przy zakupie samochodu, lejesz dobry olej, na bieżąco wymieniasz filtry i samochód będzie jeździł i jeździł.
@Kamilek2323: to tak nie dziala, przy tym przebiegu sporo rzeczy typowo dieslowskich moze kleknac - chociazby pompa wtryskowa, same wtryski, dwumasa, turbo (i to niektore rzeczy powoli sie zblizaja nawet do drugiej wymiany). no i przy 750k dochodzi zwyczajnie do zuzycia elementow silnika. fajnie ze masz cos zadbanego, ale jednak wiekszosc aut ktore maja takie przebiegi nadaja sie do generalki.
@Kamilek2323: Ja kilka lat temu sprzedałem Mastera z przebiegiem ponad 500 tys. km. Też odpalał od strzała, wtryski oryginalne, turbo fabryczne, jedynie w momencie sprzedaży był do wymiany czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej. Auto jeździ do dziś, widuję czasem na mieście. Jak dbasz, tak masz.
Inna sprawa, że blacharsko było coraz gorzej. Na szybko trzeba by było zrobić progi, bo powoli się kończyły.
@jerzu70: Nie no powiedzenie jak dbasz tak masz nie zawsze się sprawdza. Miałem jako pierwsze auto Felicie 1.3 w gazie kupiona od handlarza, który jak się po czasie okazało to bardzo ją podpicował do sprzedaży. Ładowałem w to gówno taczki pieniędzy, a ona dalej #!$%@?ła się jak Sasha Grey xD
@Kamilek2323: tu może być to samo - #!$%@? kilka tysięcy w silnik itd ale najbardziej mnie #!$%@?ło to - "nie było tu nawet sprzątane przed sprzedażą" a auto wyglada jakby przed sprzedaniem jakis podstawowy detailing przeszło XD
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz - wzial jakas kartke gdzie napisali przebieg, widzi ze cos sie nie zgadza miedzy rokiem 17 a 18 ale no "pewnie sie pomylili" XD i zamiast kupić jakas ta