Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam, mam w planach zarejestrować się w urzędzie pracy. Mam kilka pytań:

1. Jeżeli dostanę skierowanie do pracy(oferta może mi nie pasować ale weź tu odmów takiej babie...), to czy jeżeli np tego dnia wyrejestruje się przez internet (złoże deklaracje żeby mnie wyrejestrowanie) to zostaje normalnie wyrejestrowany i nie muszę już iść do pracodawcy że skierowaniem czy jak to wygląda?

2. Jeżeli złoże np wniosek o wyrejestrowanie w weekend od kiedy będe wyrejestrowany? Od dnia złożenia wniosku jeżeli np w najbliższym dniu roboczym mam się stawić na spotkanie to będę musiał iść po złożeniu wyrejestrowania? Oczywiście przez internet.

3. Jak to jest z tym ubezpieczeniem z tą nową ustawa która ma wejść od 2024? Czytałem kiedys że nie będzie trzeba się już rejestrować do PUP tylko ubezpieczeniem zajmował się będzie ZUS po złożeniu odpowiedniego dokumentu. Wchodzi to od stycznia?

Idę tam 1 raz i nie wiem co i jak

#neet #przegryw #pup



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 1.najpóźniej możesz się wyrejestrować dzień przed dostaniem skierowania lub terminem wizyty w urzędzie pracy
Nie można się wyrejestrować mając już otrzymane skierowanie, gdyż z otrzymywanego skwitowania musisz się rozliczyć.

2. Tego nie wiem, ale chyba przez neta można się w weekend wyrejestrować

3. Były takie plany planowane przez partię Gowina porozumienie, ale oni wyszli z rządowej koalicji i nic z tego nie wyszło i zapewne nie wyjdzie
  • Odpowiedz