Wpis z mikrobloga

WTF? Jak to działa?
Chcieliście kiedyś zrobić screenshot serialowi Netflix? Aby komuś pokazać, że gra wasz ulubiony aktor?
No to nie da się, jakieś czarny screenshot wychodzi i teraz mam pytanie, jak to zrobili?

Serio pytam, lubię programować, wiem, o event listener, ale robienie screenshotu w randomowym miejscu jest systemowy, a strona o tym nie wie. Więc jak to zrobił netflix?

#netflix #programowanie #react
aptitude - WTF? Jak to działa?
Chcieliście kiedyś zrobić screenshot serialowi Netflix...

źródło: Screenshot 2023-12-09 at 06.47.54

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@aptitude: Ja nie mam zielonego pojecia jak dzialaja programy. Ale takie moze naprowadzenie:
Czym robisz tego SS?
Ja uzywam lightshota - ekran dostaje freeza a ja se ustawiam ramke na to co chce miec zapisane. Moze to jest jakos wykrywane i w momencie freez masz czarny ekran?

Jak uzywasz windowsowego printscreen to moze tez cos w kodzie jest napisane i w momencie wykrycia lipa.

Jak wspomnialem - nie znam sie
  • Odpowiedz
  • 0
Czym robisz tego SS?


@gorzki99: Ja systemowy screenshot, command+shift+4 do zaznaczenia obszaru albo 3 aby zrobić pełny ekran.

Jak uzywasz windowsowego printscreen to moze tez cos w kodzie jest napisane i w momencie wykrycia lipa.

nie mam Windowsa, mam macOS.
  • Odpowiedz
@aptitude: na komputerze bezpośrednio przeglądarka nie może zobaczyć, że robisz SS, ale może wykryć jaki klawisz wcisnąłeś, albo jaki ruch myszką wykonałeś. Czym to robisz?
  • Odpowiedz
nie mam Windowsa, mam macOS.


@aptitude: To moze inaczej:
jak uzywasz systemowego (win, lin, mac itp) to nie moze byc tak ze netflix wie jak to dziala i blokuje?

Tylko pytam bo jak wspomnialem nie wiem. Szukam gdzie moze
  • Odpowiedz
@aptitude: Możesz pogrzebać w KeePassXC (opensource Password Manager) - źródło na github.

On też np. kiedy robi się screen sharing (Teams, Zoom etc) nie jest widoczny - co fajne - nie chcesz pokazywać nikomu jakie hasło/użytkownika kopiujesz albo co gorsza ujawnić przez przypadek komuś hasło.
Może screenshot też "nie widzi" tej aplikacji.
  • Odpowiedz
@aptitude też kiedyś miałem takiego mindfucka jak w pewnym programie na Polsacie parę lat temu występował gość z mojej rodzinnej miejscowości. Mój ojciec chciał go zobaczyć, więc odpaliłem iPla, znalazłem ten program i włączyłem nagrywanie ekranu, żeby nagrać może jakieś 50 sekund. Zadowolony wysłałem do taty ten filmik na messengera, a ten mi za chwilę dzwoni, że tylko głos słychać, a ekran jest czarny xD
  • Odpowiedz
To Lincoln Lee z serialu Fringe :D


@aptitude: Ano specjalnie zrobiłem screenshot z jego ujęciem, bo go kojarzyłem z Fringe :D

W ogóle jaka dystrybucja?


Oczywiście ArchLinux ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam wszędzie poinstalowany, żadna inna dystrybucja mi nigdy tak nie pasowała
  • Odpowiedz
  • 1
@Moroder: wtf?

No zakochałem się w tobie, nie wiem co napisać teraz, no tak, to Lincoln z Fringe, nawet nie wiedziałem, że znasz ten serial. Ale fakt Arch Linux jest super, wystarczy pacman -S firefox i się aktualizuje.
  • Odpowiedz