Wpis z mikrobloga

— Awdijiwka odgrywała dotąd rolę jednego z głównych "zawiasów" dla ukraińskiego frontu w Donbasie — powiedział Onetowi Jakub Ber, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. — Jeżeli zawias wypadnie z futryny, to mogą polecieć całe drzwi — dodał.

Poważne pytanie (tak, wiem że ten tag to najgorsze miejsce na świecie na zadawanie poważnych pytań, ale zaryzykuję), czy ktoś może wytłumaczyć, dlaczego akurat Awdijiwka jest aż tak ważna? Wiem, że tam przebiega linia frontu z 2015 i miejsce jest dość dobrze umocnione, ale jeśli front nie załamał się od zajęcia Bachmutu przez kacapów, to trudno mi wyobrazić sobie, czemu akurat (potencjane) wycofanie się z będącej w kotle Awdijiwki miałoby być aż taką katastrofą
#ukraina #wojna
  • 5
  • 0
Ogólnie Ukraińcy ostro #!$%@? nie budując kolejnych linii obronnych.


@Yurakamisa: o, właśnie tego nie wiedziałem. Byłem pewien, że tam stoi jeszcze coś więcej. Dzięki
@Kroomka: Ber #!$%@? trzy po trzy. Awdijewkę i Bachmut trzymano ile się dało, bo to nie ma sensu się wycofać na kolejną linię obrony tylko po to, żeby ją trzymać do oporu.

Kwestia umocnień jest wtórna, to nie są #!$%@? forty jak w Verdun onegdaj, tylko umocnienia polowe, do ogarnięcia w krótkim czasie i bardziej działające psychologicznie niż realnie.

Opuszczenie Awdijewki nie doprowadzi do żadnego załamania frontu już choćby z tego