Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #naprawiajzwykopem czy jest możliwe zatarcie pompki płynu spryskiwaczy poprzez długie jej działanie bez płynu? Kilka dni temu zamarzł mi letni płyn w zbiorniku, i podczas jazdy chciałem żeby się rozmroził od ciepła silnika, i co jakiś czas uruchamiałem spryskiwacz. Wtedy pompka działała, dziś przyszedłem do samochodu i już jej nie słychać. Mogła się zatrzeć? Czy jakieś zamarznięcie jej też wchodzi w rachubę?
  • 11
@Mirek2137: z samego zamarznięcia mogla się uszkodzić, lód ma większą objętość niż woda. Mogła się też zatrzeć.

żeby ci się od silnika ogrzało to pompka musi być w komorze silnika a nie pod błotnikiem. nic ci się tam nie ogrzeje.
  • 0
@r5678: ostatnio miałem to samo i się zagrzało, ładnie rozmarzło i psikał ( ͡° ͜ʖ ͡°) głupi tylko byłem że nie wypsikałem wszystkiego i nie dolałem zimowego…
@Mirek2137: Miałem to samo, pompka w ogóle nie chodziła, ale przyszły temperatury dodatnie i puścił mróz z powrotem zaczęła chodzić, albo po jakiejś długiej trasie już nie pamiętam. W każdym razie też już myślałem że wymiana mnie czeka.