Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem kilkuletniego diesela w automacie, sprzedający mówił że raz na jakiś czas włącza się kontrolka "check DPF system", trzeba wtedy jechać gdzieś za miasto i przez chwilę przełączyć i jechać na manualu przez parę minut na obrotach 2000-2500 Wracałem dzisiaj z dzieckiem ze żłobka, koło domu włączyła się kontrolka, poszedłem zanieść dziecko i wsiadłem do auta. Po odpaleniu kontrolka już nie świeciła, ale mimo wszystko pojechałem i jechałem przez kilka minut na takich obrotach. Nie wiem teraz czy przepalilem to co zalega w filtrze czy nie, na takie trasy autostradowe nie jeżdżę zbyt często żeby dłużej utrzymywać wysokie obroty, jak sprawdzić czy filtr przepalił sądzę?
#pytanie #mechanikasamochodowa #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
@ajag: Więcej by powiedziało jaki samochód. Bo może być tak, że zapala się lampka gdy dochodzi do wypalania sadzy i nie należy wtedy wyłączać silnika.
  • Odpowiedz
Dpf podczas wypalania wydaje z wydechu niebieski dym, obroty ci ten gościu jak dla mnie za małe powiedział bo ja bym go wypalał jedąc na 3 biegu i trzymał minimum te 3k obrotów. Jednak nie oczekiwał bym jakiś super efektów, dpfy mają to do siebie że po pewnym czasie wypalanie nic nie daje i możesz albo pojechać na serwis żeby spróbowali go wypalić/wyczyścić lub wymieniać/wycinać dpfa ale nie są to małe koszta.
  • Odpowiedz
@ajag: sposób wypalania i sposób wypalania zależy do producenta

jak w większości jeździsz po mieście i tak dalej, to będziesz miał z nim problemy skoro już się zgłasza

ja polecam wywalić ( tylko mądrze, a nie głupio ;) i wyprogramować
  • Odpowiedz
  • 0
@dlaczego_michau a ty specjalisto widzę że gowno masz do dodania od siebie, dpf może kopcić na niebiesko lub szaro, biało czy ci się to podoba czy nie, w dupie mam xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@marjan1234 chodzi o to wypalanie sadzy, ale nie mogłem wtedy nie wyłączyć silnika bo musiałem zanieść dziecko do domu
@neonowySwietlik automat, ale mogę przełączyć na manuał
@paniczhrabi trafiła się dobra okazja, ogólnie jestem z samochodu bardzo zadowolony
  • Odpowiedz