Wpis z mikrobloga

Drogie mirki z pod tagów #elektronika #pytaniedoeksperta #pcmasterrace #technologia Mam do was pytanie co sądzicie o tym TCL 43P638 43" LED 4K Google TV Dolby Vision DVB-T2. Czy jest on warty polecenia. Czy dać sobie spokój i szukać czegoś innego. Macie jakieś alternatywny. Użytkownikiem bedzie raczej osoba starsza i nie chce nic większego ni 43-45 cali. Nie jest tez specjalnie wymagająca co do obrazu. Chce poporostu oglondnosc czasem sport czy film lub serial
Budżet to około 2000złotych
  • 5
@Wiesniak_1: w tej cenie nie ma rewelacji - każdy TV wygląda podobnie, a różnią się duperelami, których i tak osoba starsza nie będzie wykorzystywać.

Ja bym zwrócił uwagę na coś innego. Na pilota. Niektóre wyglądają jak kalkulatory naukowe i jak senior/ka coś źle wciśnie, to jest problem. Wiem to z doświadczenia.

Osoby starsze i tak dobrze nie widzą, więc jakość matrycy im wisi, byle był obraz ostry i wyraźny, ale łatwość
to od jakich kwot zaczynają się super wodotryski i na co oprócz pilota warto zwrócić uwage. Przy zakupie tv


@Wiesniak_1: dla seniora: prosty pilot to podstawa, a także prosty reset do ustawień fabrycznych, proste, automatyczne wyszukiwanie kanałów - jak ogarniasz tego seniora, to warto mieć zapisane jak to zrobić, aby móc poinstruować przez telefon. Jak będzie zbyt skomplikowane, a coś się skaszani, to będziesz musiał jechać.

Na pilocie muszą być bardzo
@ZyfiDynock

Podam przykład: w tv od Philipsa (tych starszych) na pilocie i w menu były klawisze uniwersalne oznaczone kolorami (zielony, żółty, niebieski i czerwony). To były klawisze uniwersalne - czyli pełniły różną rolę przy każdej z opcji w menu. Weź teraz wytłumacz co ma wcisnąć

Nie tylko od philipsa. To było ja pamietam że Panasonic i grundic miały ten sam problem