Wpis z mikrobloga

Motomirki szukam auta, mam aktualnie w211 ale męczy mnie już to że co miesiąc coś w nim trzeba robić, dałem za niego 25k i 10k w niego już włożyłem w tym roku, jak pomyślałem ile mogłem oszczędzić zamiast wkładać w auto to się #!$%@?łem (mowa tu o naprawach, bez OC i paliwa). Szukam jakiegoś benzyniaka z rocznika minimum 2011/12, budżet max maxów 35k, co ma się zawierać w tej cenie:

-Benzyna, minimum 120km (najlepiej 150+) - dobrze by było jakby się dało gaz założyć, fajnie jakby był wolnossący. ŻADNEGO DIESLA!!
-Żeby przy 140/h na autostradzie nie trzeba było słuchawek BHP zakładać
-Sedan/Kompakt (raczej nie kombi chyba że dobry egzemplarz by był)
-Klima obowiązkowo, bardzo mile widziane xenon/led i grzanie kuciapy oraz automat
-Ma być w miarę bezawaryjne lub tanie w naprawie

Znajdzie się coś takiego w ogóle? Lubię skody, miałem dwie w swoim życiu i patrzyłem za octavią ale tam same TSI czyli gówno a nie silniki, a 1.6 za słaby. Golf VI to samo... Kia Ceed wypada całkiem ok ze swoim 1.6 GDi ale nie wiem czy te silniki są godne zaufania. Ford Focus, wygląda całkiem spoko, na plus dobre prowadzenie ale wnętrze paskudne + 1.0 ecoboost w tej cenie zazwyczaj się znajdzie a to trochę słaby motor na trasy, jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Uświadomcie mnie czy znajde coś ze swoimi wymaganiami w tej cenie i na jakie silniki warto patrzeć, chcę żeby takie auto miało te 9-9,5sek do setki przynajmniej i dawało minimalny fun z jazdy a nie było typowym miejskim sraczydłem jak Toyota Yaris czy inne Clio.

Jeżdżę po mieście i 2x w miesiącu trasa 300km.

#motoryzacja #samochody #kupnosamochodu #auto #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: ja wszystkim zawsze polecam Fiata Tipo, jak Ci nie zależy na modnej marce to w tipoku masz wszystko czego trzeba a nowego kupisz za 70k i jak byś chciał to możesz i 15 lat jeździć, a w razie czego to nieźle trzyma cenę. Przedłużenie gwarancji kosztuje 2-3k. Pytanie jaki masz budżet bo widzę, że raczej szukasz używki. Ja się poddałem bo specem nie jestem a większość aut, które oglądałem miało
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: seat exeo, takie młodsze a4 b7, jak gaz to 1.8t ale to 2009 tylko. Młodsze, czyli do 2012 r produkowane, to 2.0 tsi (trzeba patrzeć na kod silnika, nie wyszstkie mają wadę olejową) albo jakieś dieselki, też były spoko. Nie schodziłbym poniżej segmnetu D jeśli chcesz komfort, zwłaszcza że jeździłeś E
  • Odpowiedz