Wpis z mikrobloga

Buty górskie robią mi odciski na palcu dużym i z tyłu też. Mam je trzy lata, dużo w nich chodziłem, ale ciągle odciski mi się robią i nie daje rady w nich chodzić przez to. Są to buty skórzane całe. Firma Meindl. Buty są dobrze rozmiarowo dopasowane, w sklepie były wygodne. Ale są mega twarde (podeszwa). Po pierwszych odciskach myślałem, że pochodzę i będzie ok, ale nie jest. Wystarczy, że przejdę się w nich 2 godziny i już nie mogę potem chodzić, a odciski są mega bolesne. Co jeszcze mogę zrobić?

#trekking #buty #obuwie #gory #lifehack
  • 5
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: wymień wkładki i kup dobre skarpetki z merino. Pewnie układ but/skarpeta nie wyrabia z odprowadzaniem wilgoci ze skóry. No i na przyszłość nie kupuj butów, które ważą po kilogram każdy, szkoda kolan.
  • Odpowiedz
@pearl_jamik najwyraźniej nie są dopasowane, ale spróbowałbym z inny wkładkami i skarpetami ale trekkingowym, które maja różne struktury i grubości tkanin w różnych miejscach stopy

Niestety nie każdy but będzie pasował do każdej stopy i to nie kwestia rozmiaru tylko kształtu. Ja na przykład nie mogę chodzić w zamberlanach bo po paru km mam otarcia na palcach i boku stopy, a garmonty po 8h marszu nie zostawiają najmniejszych śladowo
  • Odpowiedz