Wpis z mikrobloga

Arda Guler w sezonie 22/23 w Fenerbahce: 20 meczów - 4 bramki - 4 asysty w lidze. Po sezonie transfer do Realu Madryt za 20 mln.
Szymański w sezonie 23/24 w Fenerbahce: 14 meczów - 7 bramek - 4 asysty w lidze. Kolejna liga zaraz po Holenderskiej gdzie robi liczby.

Po sezonie jakiś transfer do Bundesligi czy do średniaka Premier League? A może któryś z czołowych klubów włoskich będzie go chciał. Klubów hiszpańskich raczej nie będzie stać, bo i Fenerbahce będzie chciało pewnie za niego minimum 20 mln.
#mecz #pilkanozna
  • 8
W dobrej lidze robi liczby. Fajnie grał kiedyś tam Marcin Robak, fajnie grał Grosik, ale gwiazdami ligi byli piłkarze już z prehistorii tacy jak Roman Dąbrowski i Roman Kosecki. Teraz Szymański ma podobny status i chyba dla mnie niestety trochę marne szanse, że ten jego top jest wyżej. Fajne porównanie z jedną z największych nadziei tureckiej piłki, ale jakoś go nie widzę mimo, że daję naprawdę radę wyżej. Choć pewnie oferty będą.
W dobrej lidze robi liczby. Fajnie grał kiedyś tam Marcin Robak, fajnie grał Grosik, ale gwiazdami ligi byli piłkarze już z prehistorii tacy jak Roman Dąbrowski i Roman Kosecki. Teraz Szymański ma podobny status i chyba dla mnie niestety trochę marne szanse, że ten jego top jest wyżej. Fajne porównanie z jedną z największych nadziei tureckiej piłki, ale jakoś go nie widzę mimo, że daję naprawdę radę wyżej. Choć pewnie oferty będą.
@iksboks: troche z dupy bo u gulera płaci sie za potencjał który może osiągnąć jak wejdzie w najlepsze lata a szymanski już gra na swoim maksymalnym potencjale. Wystarczy ze jakis 16 latek w brazyli 5 razy w bramke trafi i już sie kolejka ustawia
@ziko100: Tutaj jest kwestia paszportu. Pamiętam jak Wolski w glorii za 3 miliony ojro trafiał do Violi. Któryś z dziennikarzy napisał wtedy że jakby to był Serb Wolsković kosztowałby co najmniej 10 milionów ojro. Ja jednak widzę co napisałem wcześniej w Szymańskim jeszcze jakieś pokłady możliwości, że jeszcze delikatnie może grać lepiej, ale tu jest kwestia dobrego menago itd. Dodatkowo ryzyko, że się utopi, jest, ale np. w Ligue 1 wyglądałby
@Sylwiusz89: w tej analizie zapominamy dlaczego Szymański siedział ostatnio na ławce u Probierza i odwalił go Sosua. Gra mało agresywnie, a kiedy próbuje odbija się od ściany. Liga francuska to liga fizyczna. Prędzej go widzę w środku seria A lub jako jako uzupełnienie składu dla Bundesligi. Ale by wszedł na wyższy poziom to albo nabierze masy i pewności siebie, albo jego agent wynajdzie zespół z czołówki, który będzie będzie potrzebował rozbieganej
@SokalskiWilczek: Tylko, że on nigdy nie był fizyczny. Nabierze masy straci szybkość/zwinność na boisku. Ja bym się na tą kadrę nie powoływał, choć pewnie masz rację, że Probierz chce mieć dużych i silnych, bo takie wnioski miał po meczu z Mołdawią. Ogólnie dla mnie to jest taki duży znak zapytania, bo on nigdzie nie zawiódł, 3 kraj-3 sukces, dobra gra w Legii, ale...Ogólnie patrzę na Frankowskiego i też chłopak nie jest