Wpis z mikrobloga

hej, dzis rano moja dziewczyna odebrała list od komornika, w środku zawiadomienie o zajęciu wierzytelności pieniężnej które wstawiam niżej.
teraz moje pytanie o co w ogóle z tym chodzi? dluznikiem jest moj kolega któremu nie jestem winien żadnych pieniędzy, prędzej to on mi xD a ja jestem „wierzycielem” no ale żadna wierzytelność nie istnieje. jedyne co mnie w sumie z nim łączy to że kiedyś mu wysłałem kilka razy przelew na max 40zl gdy mnie poprosil jak mu do czegoś brakowało. pozatym z tego punktu widzenia on nawet nie jest jakąś mi bliską osobą, po prostu znajomy z miasta prawie 150km dalej. można powiedzieć że obca osoba.
z tego co z nim rozmawiałem to on o tym nie wie, bo na żadne rozprawy nie chodził i mnie nigdzie nie podawał, mogli mnie znaleźć jedynie na jego koncie bankowym.

no i teraz jak ta sytuacja wygląda?
nie mam zamiaru płacić czyjegoś długu. wysłałem do tego komornika list polecony, że panu x nie przysługuje żadna wierzytelność i że taka nawet nie istnieje. w komentarzu go wstawie. i co to wszystko, ten list wystarczy? czy dalej będą coś ode mnie chcieć? komornik po prostu szuka pierwszego lepszego jelenia który ma mu płacić czy co?
no i chyba też jeśli jestem „winien” dłużnikowi jakieś pieniądze to chyba musiałby mi to ktoś udowodnić, tak? #prawo #komornik #dlugi #pomocprawna
mvcixk - hej, dzis rano moja dziewczyna odebrała list od komornika, w środku zawiadom...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@pcstud ja jestem w tym liście, to pierwsze zamazane imie z peselem to on, to drugie zamazane imie bez peselu to ja i właśnie tu jest jakaś wierzytelność
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA czyli po prostu szuka jelenia, tak jak napisałem? myślałem, że mnie ktoś wziął za jakiegoś dłużnika dłużnika i będe musiał płacić. nigdy nie potrafie rozszyfrować takich pism, do mnie jak do prostego chłopa trzeba
  • Odpowiedz
  • 0
@pcstud no właśnie też to tak mniej więcej zrozumiałem, ale no w sumie to co odesłałem powinno wystarczyć.
jak juz to oni muszą mi udowodnić że jest inaczej, racja?

wstawiam tez historie przelewów, nieregularne na +/- 20zł
mvcixk - @pcstud no właśnie też to tak mniej więcej zrozumiałem, ale no w sumie to co...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@pcstud ok dziękuje. nie jest zbyt miło otworzyć oczy i pierwsze co to dostać list z czyimiś długami;p jeszcze zmarnowane 12zł na polecony. wychodzi na to ze nic takiego i niepotrzebnie sie denerwowalem
  • Odpowiedz
@mvcixk: pewnie wystarczyłby mail albo telefon nawet; ja kiedyś tak samo się zestresowałem jak na poczcie zapytałem o jakieś przedatowane awizo i pani powiedziała na cały głos, że to od komornika było - potem się okazało, że na poprzedniego właściciela mieszkania było ;-)
  • Odpowiedz
  • 1
@pcstud na poprzedniego właściciela, no a tu jestem ja z imienia i nazwiska xD dzwonilem do tego komornika i mowil tez ze wystarczy mu napisac maila, ale dla wlasnego bezpieczenstwa wyslalem mu rowniez list o identycznej tresci z potwierdzeniem odbioru zeby nie bylo, bo na takie cos tez jest 7 dni na odpowiedz albo kara
  • Odpowiedz
@mvcixk: Taki kwit dostajesz, jeśli dłużnik u ciebie pracuje lub jesteś z nim w jakiś inny sposób powiązany jako klient/zleceniodawca czegokolwiek.
Komornik de facto pisze, że masz koledze nie dawać żadnej kasy, tylko komornikowi.

Tyle, że najczęściej takie pisma się dostaje, jak masz pracownika co ma długi xD
  • Odpowiedz
  • 0
@tellet nikt dla nikogo nie pracuje xD, powazani w zaden podobny sposob tez nie jesteśmy a to co mu dałem to zawsze było na zasadzie przelej mi 5zeta bo mi na cos brakuje no i czasem mu przelalem czasem nie
tylko ciekawi mnie skad komornik mnie tam wytrzasnal, goscia z jakiegos miasteczka 150km dalej, mój adres itp i z jakiej paki jestem właśnie tym tak to nazwijmy „pracodawcą”
  • Odpowiedz
  • 0
@tellet podciągnąć można ewentualnie jak raz wystawiłem buty za niego na vinted, ja dodałem ogłoszenie i skasowałem 250zł, on wyslał paczkę. oczywiście żadnej „umowy” ani nic z takich rzeczy nie było xD a 250zł dostał podzielone bo sam tak chciał. 1x50zł przelewem na konto a pozostałe 4x50 wypłacał sobie blikiem z bankomatu, więc de facto dostał tylko 50zł a 200zł „ja” wypłaciłem
  • Odpowiedz
@mvcixk siedli mu na konto w banku a ty wyskoczyłeś więcej niż x razy jako wpłacający mu kasę i dostałeś pismo żebyś mu za nic od dziś nie płacił na poczet jego długów
  • Odpowiedz